Neumím šít, ale rád bych pomohl. Vyberte si ze sbírek v boji s koronavirovou nákazou

Michal Polák Michal Polák
28. 3. 2020 17:44
Nouzový stav v Česku spustil ohromnou vlnu solidarity. Lidé pomáhají šít a rozdávat roušky, učit děti, nakupovat seniorům. Mimo nemusí zůstat ani ti, co šít neumí nebo nemohou. Od začátku krize s šířením koronaviru vznikla řada iniciativ, které se snaží zmírnit dopady na nejohroženější skupiny. A podpořit je může každý.
Vitamínová injekce pro lékaře
Vitamínová injekce pro lékaře | Foto: Fruitisimo

Vitamínová injekce pro lékaře

Lidé mohou také přispět v půlmilionové sbírce na vitamínovou injekci pro lékaře. Společnost Fruitisimo může díky příspěvkům rozvážet čerstvé ovocné šťávy do nemocnic a dalších zdravotních zařízení. Nápoje dostává pravidelně například zdravotní personál ve FN v Motole, FN na Vinohradech a IKEM.

"Každých 100 Kč, které vybereme, použijeme na výrobu a doručení 0,5 litru čerstvé ovocné šťávy pro lékaře, zdravotní sestry, policisty a hasiče," píše společnost ve své HitHit kampani.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před více než měsícem násilím převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům. Na řadě míst proti demonstrantům zasáhly bezpečnostní síly.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie použila slzný plyn a zábleskové granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, policisté rozháněli demonstraci střelbou. Podle tvrzení sedmi svědků při tom použili ostré náboje. Zatím nejsou zprávy, že by tam byli mrtví či zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy