Neumím šít, ale rád bych pomohl. Vyberte si ze sbírek v boji s koronavirovou nákazou

Michal Polák Michal Polák
28. 3. 2020 17:44
Nouzový stav v Česku spustil ohromnou vlnu solidarity. Lidé pomáhají šít a rozdávat roušky, učit děti, nakupovat seniorům. Mimo nemusí zůstat ani ti, co šít neumí nebo nemohou. Od začátku krize s šířením koronaviru vznikla řada iniciativ, které se snaží zmírnit dopady na nejohroženější skupiny. A podpořit je může každý.
Maska od ČVUT
Maska od ČVUT | Foto: ČVUT

Pořiďme lékařům ochranné masky

Podporu shání vynález ochranné masky pro lékaře, která vznikla po úpravě obyčejné masky na šnorchlování běžně dostupné v obchodech se sportovním náčiním. Za návrhem stojí David Miklas, Martin Hřeben, Robin Fišer a Pavel Koníř.

"O masky je ale ohromný zájem. Finance docházejí, naše odhodlání však ne. Podpořte nás a my se pokusíme ztrojnásobit výrobní kapacitu," informují na darcovském webu Donio.cz autoři návrhu. V současné době jsou schopni vyrobit pouze 400 kusů denně. Autoři uvádějí, že za každých 600 korun mohou pro zdravotníky vyrobit jednu masku.

"Pro první várku 12 500 kusů nás podpořilo ČVUT. O masky je ale ohromný zájem," uvádějí. Všechno, co vyrobili, se rozebralo během necelých dvou dní. 

 

Právě se děje

Další zprávy