Poznáte nepřizpůsobivé? Tady je kapesní průvodce Made in Czech

Poznáte nepřizpůsobivé? Tady je kapesní průvodce Made in Czech
Nahoře oči odsouzeného podvodníka Lukáše Kohouta, který je ve Varnsdorfu vůdcem přizpůsobivých. Na snímku dole nepřizpůsobivý pohled nájemníka městské ubytovny.
Někteří přizpůsobiví se v Česku dostávají do situací, kdy si musí nasadit helmu a oči chránit štítem. Stává se to tehdy, kdy brání jiným přizpůsobivým lynčovat nepřizpůsobivé.
Oči přizpůsobivého fanouška Dělnické strany sociální spravedlnosti. Poznáte, který to je?
"Dobrý den, pane přizpůsobivý předsedo!" Vůdce Dělnické strany sociální spravedlnosti Tomáš Vandas na snímku nahoře. Dole nepřizpůsobivé děvče z varnsdorfského ghetta.
Foto: Tomáš Netočný
22. 9. 2011 15:18

NEPŘIZPŮSOBIVÍ - Nálepka, kterou do veřejného slovníku v Česku prosadili především regionální politici. Dnes ji už ale běžně používají ministři, poslanci a senátoři, stejně jako úředníci státní správy a novináři, včetně moderátorů veřejnoprávní České televize.

Série fotografií vznikla během nepokojů a protiromských pochodů ve Varnsdorfu.

Vysvětlení pro ty, kteří v Česku dlouho nebyli, nebo žijí v cizině: Podle nepsané české normy jsou oči NEPŘIZPŮSOBIVÝCH ty s tmavými panenkami, v tmavých tvářích. Všechny ostatní oči na snímcích z Varnsdorfu patří lidem PŘIZPŮSOBIVÝM.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy