Poznáte nepřizpůsobivé? Tady je kapesní průvodce Made in Czech

Foto: Tomáš Netočný
22. 9. 2011 15:18

NEPŘIZPŮSOBIVÍ - Nálepka, kterou do veřejného slovníku v Česku prosadili především regionální politici. Dnes ji už ale běžně používají ministři, poslanci a senátoři, stejně jako úředníci státní správy a novináři, včetně moderátorů veřejnoprávní České televize.

Série fotografií vznikla během nepokojů a protiromských pochodů ve Varnsdorfu.

Vysvětlení pro ty, kteří v Česku dlouho nebyli, nebo žijí v cizině: Podle nepsané české normy jsou oči NEPŘIZPŮSOBIVÝCH ty s tmavými panenkami, v tmavých tvářích. Všechny ostatní oči na snímcích z Varnsdorfu patří lidem PŘIZPŮSOBIVÝM.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy