Poznáte nepřizpůsobivé? Tady je kapesní průvodce Made in Czech

Poznáte nepřizpůsobivé? Tady je kapesní průvodce Made in Czech
Nahoře oči odsouzeného podvodníka Lukáše Kohouta, který je ve Varnsdorfu vůdcem přizpůsobivých. Na snímku dole nepřizpůsobivý pohled nájemníka městské ubytovny.
Někteří přizpůsobiví se v Česku dostávají do situací, kdy si musí nasadit helmu a oči chránit štítem. Stává se to tehdy, kdy brání jiným přizpůsobivým lynčovat nepřizpůsobivé.
Oči přizpůsobivého fanouška Dělnické strany sociální spravedlnosti. Poznáte, který to je?
"Dobrý den, pane přizpůsobivý předsedo!" Vůdce Dělnické strany sociální spravedlnosti Tomáš Vandas na snímku nahoře. Dole nepřizpůsobivé děvče z varnsdorfského ghetta.
Foto: Tomáš Netočný
22. 9. 2011 15:18

NEPŘIZPŮSOBIVÍ - Nálepka, kterou do veřejného slovníku v Česku prosadili především regionální politici. Dnes ji už ale běžně používají ministři, poslanci a senátoři, stejně jako úředníci státní správy a novináři, včetně moderátorů veřejnoprávní České televize.

Série fotografií vznikla během nepokojů a protiromských pochodů ve Varnsdorfu.

Vysvětlení pro ty, kteří v Česku dlouho nebyli, nebo žijí v cizině: Podle nepsané české normy jsou oči NEPŘIZPŮSOBIVÝCH ty s tmavými panenkami, v tmavých tvářích. Všechny ostatní oči na snímcích z Varnsdorfu patří lidem PŘIZPŮSOBIVÝM.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Rusko přemisťuje na základny na Krymu vojenská letadla, ukázaly snímky

Rusko v posledních týdnech přemístilo na poloostrov Krym a základny poblíž Ukrajiny vojenská letadla, a rozšiřuje tak své možnosti politického zastrašování či vojenské intervence, napsal list The Wall Street Journal (WSJ) s odkazem na komerční satelitní snímky. Fotografie ze 16. dubna ranveje na Saki, jedné z vojenských základen na Krymu, ukazují seřazené bitevníky Su-30, které na snímcích z konce března nebyly.

Další ruská technika a infrastruktura na Krymském poloostrově zahrnuje mimo jiné výsadková letadla, bitevní vrtulníky, drony nebo vojenské nemocnice, dokládají podle WSJ snímky. Kromě zmíněných stíhaček Su-30 jsou v regionu k vidění také Su-34, Su-27, Su-25 a Su-24. Snímky byly pořízeny mezi 27. březnem a 16. dubnem společností Maxar Technologies.

Zdroj: ČTK
Další zprávy