Nemocnice Na Homolce v ohrožení, má vrátit 350 milionů

Petr Holub
10. 7. 2013 7:03
Výpadek v řádu stovek milionů významně ohrožuje financování nemocnice
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Ředitel Nemocnice Na Homolce Michal Šetlík svolal nedávno zaměstnance a oznámil, že na neomezenou dobu ruší výplatu prémií. Důvodem byla podle zdrojů deníku Insider zpráva od zdravotních pojišťoven, že žádají nazpět 350 milionů ze záloh poskytnutých nemocnici v minulých dvou letech.

Výpadek v řádu stovek milionů významně ohrožuje financování i tak velké nemocnice, jakou je Homolka s ročním obratem 3,5 miliardy. Může například způsobit zpoždění při proplácení faktur o tři měsíce až půl roku.

Naposledy se do podobných potíží dostala krajská nemocnice v Novém Jičíně. Moravskoslezský kraj zaplatil v roce 2011 její dluhy a pak ji na dvacet let pronajal soukromé společnosti Agel.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Může to Homolku položit?

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 8 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy