Nemocnice Na Homolce v ohrožení, má vrátit 350 milionů

Petr Holub
10. 7. 2013 7:03
Výpadek v řádu stovek milionů významně ohrožuje financování nemocnice
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Ředitel Nemocnice Na Homolce Michal Šetlík svolal nedávno zaměstnance a oznámil, že na neomezenou dobu ruší výplatu prémií. Důvodem byla podle zdrojů deníku Insider zpráva od zdravotních pojišťoven, že žádají nazpět 350 milionů ze záloh poskytnutých nemocnici v minulých dvou letech.

Výpadek v řádu stovek milionů významně ohrožuje financování i tak velké nemocnice, jakou je Homolka s ročním obratem 3,5 miliardy. Může například způsobit zpoždění při proplácení faktur o tři měsíce až půl roku.

Naposledy se do podobných potíží dostala krajská nemocnice v Novém Jičíně. Moravskoslezský kraj zaplatil v roce 2011 její dluhy a pak ji na dvacet let pronajal soukromé společnosti Agel.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Může to Homolku položit?

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy