Nemocnice Na Homolce v ohrožení, má vrátit 350 milionů

Petr Holub
10. 7. 2013 7:03
Výpadek v řádu stovek milionů významně ohrožuje financování nemocnice
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Ředitel Nemocnice Na Homolce Michal Šetlík svolal nedávno zaměstnance a oznámil, že na neomezenou dobu ruší výplatu prémií. Důvodem byla podle zdrojů deníku Insider zpráva od zdravotních pojišťoven, že žádají nazpět 350 milionů ze záloh poskytnutých nemocnici v minulých dvou letech.

Výpadek v řádu stovek milionů významně ohrožuje financování i tak velké nemocnice, jakou je Homolka s ročním obratem 3,5 miliardy. Může například způsobit zpoždění při proplácení faktur o tři měsíce až půl roku.

Naposledy se do podobných potíží dostala krajská nemocnice v Novém Jičíně. Moravskoslezský kraj zaplatil v roce 2011 její dluhy a pak ji na dvacet let pronajal soukromé společnosti Agel.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Může to Homolku položit?

 

Právě se děje

před 56 minutami

Stav jednoho muže po pátečním úniku chemikálií v Plzni se mírně zlepšil

Zdravotní stav jednoho muže po pátečním úniku chemikálií v Plzni - Skvrňanech se mírně zlepšil, druhý je stále ve vážném stavu. Oba zůstávají v plzeňské fakultní nemocnici v intenzivní péči. Nebezpečné chemikálie unikly v areálu firmy, která se zabývá zpracováním tekutých průmyslových kalů. 

"Stav jednoho muže je již stabilizovaný, druhý zůstává ve velmi vážném stavu. Oba zůstávají na intenzivní péči," řekla administrátorka nemocnice Libuše Kufnerová.

Po úniku chemikálií zůstali v prostorách firmy čtyři lidé v bezvědomí. Zasažení byli muži ve věku 40 až 60 let. Záchranáři vyhlásili hromadné postižení osob. Obyvatelé v okolí únik neohrozil, nebezpečné látky se nedostaly do kanalizace. Hasiči v pátek lidem preventivně doporučili, aby nevětrali.

Zdroj: ČTK
Další zprávy