Nemocnice Na Homolce v ohrožení, má vrátit 350 milionů

Petr Holub
10. 7. 2013 7:03
Výpadek v řádu stovek milionů významně ohrožuje financování nemocnice
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Ředitel Nemocnice Na Homolce Michal Šetlík svolal nedávno zaměstnance a oznámil, že na neomezenou dobu ruší výplatu prémií. Důvodem byla podle zdrojů deníku Insider zpráva od zdravotních pojišťoven, že žádají nazpět 350 milionů ze záloh poskytnutých nemocnici v minulých dvou letech.

Výpadek v řádu stovek milionů významně ohrožuje financování i tak velké nemocnice, jakou je Homolka s ročním obratem 3,5 miliardy. Může například způsobit zpoždění při proplácení faktur o tři měsíce až půl roku.

Naposledy se do podobných potíží dostala krajská nemocnice v Novém Jičíně. Moravskoslezský kraj zaplatil v roce 2011 její dluhy a pak ji na dvacet let pronajal soukromé společnosti Agel.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Může to Homolku položit?

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy