Detektivové obvinili německé kolegy. Pašovali k nám pervitin

ČTK ČTK
11. 11. 2014 11:22
Dva federální policisté ze Saska převezli od března 2013 nejméně osmatřicetkrát několik gramů pervitinu z Česka.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Cvikov (Německo) - Dva němečtí policisté čelí v Sasku obvinění z pašování drog z Česka. S odvoláním na státní zastupitelství to uvedla agentura DPA.

Dva zaměstnanci federální policie ve věku čtyřiatřicet a devětatřicet let údajně od března 2013 převezli několik gramů pervitinu z Česka přinejmenším osmatřicetkrát.

Státní zastupitelství v saském městě Cvikov (Zwickau) na oba muže v úterý vydalo zatykač. Policie navíc prý vyšetřuje ještě jednoho svého kolegu. Trestní oznámení na všechny tři policisty údajně podal jejich nadřízený.

Mezi německými uživateli je syntetická droga známá pod jménem crystal velmi oblíbená, protože je relativně levná - cena pervitinu se pohybuje v závislosti na regionu od 80 do 100 eur (2200 až 2750 korun) za gram.

V pondělí česko-saské pohraničí navštívil německý ministr vnitra Thomas de Maiziére. Oznámil tu mimo jiné brzké podepsání očekávané česko-německé dohody o policejní spolupráci.

Smlouva by měla posílit pravomoci policistů na území sousedního státu, a umožnit tak lepší potírání přeshraniční kriminality, včetně pašování drog.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Při útoku na armádní základnu v Nigeru zahynulo až 70 vojáků

Při úterním útoku ozbrojenců na armádní pozici na západě Nigeru přišlo o život až 70 vojáků. Oznámily to ve středu agentury EFE a Reuters. Útočníci přišli podle EFE o 50 lidí. Jak velká celkem byla skupina útočníků a jaké měla cíle, ale zatím není jasné. V minulosti se k útoku na stejném místě přihlásila organizace Islámský stát (IS).

Armáda oznámila, že cílem útoku byl post v oblasti Inates, která leží v blízkosti maliské hranice. Útok byl nakonec odražen, ale na místo musely být přizvány posily. 

 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Maďarský parlament přijal zákon posilující kontrolu nad kulturou

Maďarský parlament ve středu přes odpor opozice schválil kontroverzní zákon, který posiluje vládní kontrolu nad kulturou. V pondělí proti chystanému právnímu předpisu demonstrovalo v centru Budapešti několik tisíc lidí a protestní internetová petice získala kolem 50.000 podpisů, napsala agentura DPA.

Zákon počítá se vznikem Národní kulturní rady, která by měla vládě umožnit "strategicky řídit sektor kultury". Kromě toho při jmenování ředitelů městských divadel a dalších institucí dotovaných státem musí být zajištěn souhlas ministra kultury. Dosud o tom, kdo řídí divadla, rozhodovaly městské úřady samostatně.

Část opozičních zákonodárců při hlasování na znamení nesouhlasu vstala a dala si před obličej černé divadelní masky. Informoval o tom portál 444.hu na základě videa, které na facebooku zveřejnil liberální poslanec Tordai Bence.

Zdroj: ČTK
Další zprávy