Detektivové obvinili německé kolegy. Pašovali k nám pervitin

ČTK ČTK
11. 11. 2014 11:22
Dva federální policisté ze Saska převezli od března 2013 nejméně osmatřicetkrát několik gramů pervitinu z Česka.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Cvikov (Německo) - Dva němečtí policisté čelí v Sasku obvinění z pašování drog z Česka. S odvoláním na státní zastupitelství to uvedla agentura DPA.

Dva zaměstnanci federální policie ve věku čtyřiatřicet a devětatřicet let údajně od března 2013 převezli několik gramů pervitinu z Česka přinejmenším osmatřicetkrát.

Státní zastupitelství v saském městě Cvikov (Zwickau) na oba muže v úterý vydalo zatykač. Policie navíc prý vyšetřuje ještě jednoho svého kolegu. Trestní oznámení na všechny tři policisty údajně podal jejich nadřízený.

Mezi německými uživateli je syntetická droga známá pod jménem crystal velmi oblíbená, protože je relativně levná - cena pervitinu se pohybuje v závislosti na regionu od 80 do 100 eur (2200 až 2750 korun) za gram.

V pondělí česko-saské pohraničí navštívil německý ministr vnitra Thomas de Maiziére. Oznámil tu mimo jiné brzké podepsání očekávané česko-německé dohody o policejní spolupráci.

Smlouva by měla posílit pravomoci policistů na území sousedního státu, a umožnit tak lepší potírání přeshraniční kriminality, včetně pašování drog.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V Chrastavě hořela výrobní hala, škoda bude za 100 milionů

Zhruba pět hodin bojovali hasiči s požárem průmyslového objektu v Chrastavě u Liberce. Vpodvečer dostali oheň pod kontrolu. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. Kvůli ohni se evakuovalo asi 100 lidí. Nikdo nebyl zraněn. Škoda byla předběžně odhadnuta na 100 milionů korun. Dohašování skrytých ohnisek potrvá do noci, řekl krajský mluvčí hasičů Jakub Sucharda.

"Bude to dlouhodobá záležitost, hala byla zasažena ve velkém rozsahu," dodal. Podle něj bylo ohněm poškozeno několik tisíc metrů čtverečních. Hořelo v areálu pobočného závodu firmy Grupo Antolin. Požár zasáhl výrobní halu na polyuretanové výrobky společně se sklady. Lidem v okolí město preventivně doporučovalo, aby neotevírali okna.

"Laboratoř z Kamenice nenaměřila zvýšené koncentrace žádných jedovatých látek v ovzduší," uvedl Sucharda. Příčina požáru se bude zjišťovat a vyšetřování podle Suchardy zřejmě potrvá delší dobu. Vyšetřovatel příčin požáru a policisté začnou s šetřením v sobotu po poledni. Kvůli požáru nejezdily odpoledne vlaky na trati mezi Libercem a Chrastavou. Provoz železnice ve zpomaleném režimu byl obnoven navečer.

Zdroj: ČTK
Další zprávy