Německo truchlí po krveprolití ve škole

Německo truchlí po krveprolití ve škole
Studentky winnendenské školy.
Foto: Reuters
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
12. 3. 2009 16:32

Stuttgart - Šokované Německo se vzpamatovává ze včerejšího masakru na střední škole ve Winnendenu, při kterém sedmnáctiletý bývalý student Tim Kretschmer zastřelil patnáct lidí a pak obrátil zbraň proti sobě. Malé městečko nedaleko Stuttgartu se zahalilo do smutku, lidé nosí ke škole svíčky a květiny. Státní vlajky po celé zemi visí na půl žerdi, kancléřka Angela Merkelová vzkázala rodinným pozůstalým po obětech, že je ve smutku a modlitbách s nimi. Vyšetřovatelé teď prohledávají Kretschmerovy počítače, aby se pokusili zjistit, jaký byl motiv jeho činu. Zjistili, mladík svůj čin avizoval na internetovém chatu. Ministerstvo nitra nyní zvažuje, jak zabránit dalším masakrům. Od roku 2002 je to už třetí krveprolití v německé škole. Jednou z navrhovaných možností je opatřit vchody do školních budov bezpečnostními rámy, které by odhalily člověka se střelnou zbraní

 

Právě se děje

před 11 minutami

V depu v Praze vykolejila při posunu lokomotiva, část příměstských vlaků stojí

V železničním depu v Praze Vršovicích v úterý ráno vykolejila při posunu lokomotiva. Nehoda zastavila provoz příměstských vlaků mezi hlavním nádražím a Braníkem. Obnovení provozu České dráhy předpokládají v poledne, vyplývá z jejich webu. Co bylo příčinou vykolejení stroje, se vyšetřuje. "Následně bude nakolejení speciální technikou a oprava kolejiště," uvedly dráhy.

před 41 minutami

Putin Saúdské Arábii nabídl systém protiraketové obrany S-400

Rusko je po útoku na saúdskoarabská ropná zařízení připraveno Rijádu pomoci a prodat mu systém protiraketové obrany S-400. Řekl to ruský prezident Vladimir Putin po pondělních rozhovorech o Sýrii s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem a íránským prezidentem Hasanem Rúháním v Ankaře. Informovala o tom agentura Reuters. 

Další zprávy