reklama
 
 

Dva vstupy do Jeleního příkopu pod Hradem jsou kvůli bezpečnosti zavřené. Na jak dlouho? Do odvolání

20. 5. 2017
Foto: Jakub Plíhal
Hradní stráž omezila počet vstupů do Jeleního příkopu pod Pražským hradem. Zatarasení vstupu na Klárově a z ulice Na Opyši souvisí se zpřísňujícími se bezpečnostními opatřeními na Hradě. Většina vstupů do Jeleního příkopu je však otevřená a omezení se týká pouze malé části příkopu.

Praha - Návštěvníky Jeleního příkopu pod Pražským hradem čeká u lávky na Klárově značka se zákazem vstupu a nápisem ‘vojensky střežený prostor‘. Obdobná situace je u vstupní brány z ulice Na Opyši. Tyto uzavírky jsou součástí bezpečnostních opatření na Pražském hradě.

"Pro přístup mohou návštěvníci použít vstupy z ulice U Brusnice, ze zahrady Na baště, z Prašného mostu, z Královské zahrady 1 (Stájový dvůr) a z Královské zahrady 2 (Fíkovna)," uvedl Jan Kaše, náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky.

Pod příspěvkem na sociální síti Twitter uživatelé diskutují také nad tím, jak dlouho bude část Jeleního příkopu ještě uzavřena. "Vstup do Jeleního příkopu z Klárova je od srpna loňského roku do odvolání uzavřen," odpověděl Kaše na dotaz Aktuálně.cz, jak dlouho zákaz vstupu ještě potrvá.

Návštěvníci areálu, ale i místní, kteří si trasami přes příkop zkracovali cestu domů, tak zatím se znovuotevřením vstupů na Klárově a z ulice Na Opyši počítat nemohou.

Zbývající části Jeleního příkopu, Jižní zahrady a Královské zahrady Pražského hradu však zůstávají i nadále veřejnosti otevřeny. 

Diskutující nejen na sociálních sítích kritizují například také přísná bezpečnostní opatření, která znepříjemňují návštěvu Pražského hradu. Turisté musí při vstupu projít bezpečnostními rámy, které střeží členové Hradní stráže a policie. Prohlídky výrazně zdržují, a proto se tvoří u vstupů dlouhé fronty. Zpřísňování bezpečnostních opatření reaguje na nedávné teroristické útoky po celém světě.

autor: Jan Menšík | 20. 5. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama