Pokus o krádež kabelů na železnici omezil dopravu v Praze, některé vlaky jsou zrušeny

ČTK ČTK
7. 7. 2019 13:47
Krádež kabelů omezuje od nedělního rána provoz vlaků mezi Hlavním a Smíchovským nádražím v Praze, potvrdil mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Marek Illiaš.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Libor Fojtík

Kvůli poruše zabezpečovacího zařízení nabírají vlaky zpoždění, některé byly v daném úseku zrušeny, například příměstská linka S7 mezi Berounem a Prahou je nyní ukončena na Smíchově.

Vyplývá to z webu Českých drah. Někdo se kabely v daném úseku pokusil ukrást již v minulém týdnu, také tehdy byla doprava omezená.

"Provoz je omezen z důvodu krádeže optických kabelů zabezpečovacího zařízení," řekl Illiaš. Výpadek by měl být opraven kolem 18:00, vlaky nyní jezdí mezistaničně, dodal.

Video: V burgrárně na pražském Hlavním nádraží se nají i holubi 

Oběd s drzým holubem. V burgrárně na pražském hlavním nádraží se bez rozpaků vykrmují holubi | Video: Iva Špačková
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy