Bývalý soudce Knotek byl okamžitě propuštěn. Nejvyšší soud mu zrušil trest za korupci

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 4. 2017 18:55
Nejvyšší soud vyhověl dovolání bývalého litoměřického soudce Josefa Knotka a propustil jej z výkonu trestu. Své rozhodnutí soud prozatím nezdůvodnil. Knotek byl odsouzený k 5,5 roku vězení za korupci. Soud nyní rozsudek zrušil a nařídil jeho propuštění.
Obvinění soudci Josef Knotek a Ladislav Jelínek.
Obvinění soudci Josef Knotek a Ladislav Jelínek. | Foto: ČTK

Brno - Nejvyšší soud nařídil okamžité propuštění z výkonu trestu bývalého litoměřického soudce Josefa Knotka, který byl původně odsouzený na 5,5 roku za korupci. Informoval o tom server iROZHLAS.cz. Nejvyšší soud rozhodoval o Knotkově dovolání, podle soudcova advokáta zrušil odsuzující rozsudek. Důvody rozhodnutí server nepřinesl.

"Soud nařídil okamžité propuštění z výkonu trestu s tím, že

Informaci serveru potvrdil Knotkův advokát Pavel Polák. "Soud nařídil okamžité propuštění z výkonu trestu s tím, že rozsudek zrušil. Nemohu vám k tomu nic říct, protože písemné rozhodnutí ještě nemáme," uvedl Polák.

Nejvyšší soud Knotkovo propuštění nekomentoval, pouze potvrdil, že o jeho dovolání rozhodl. "Ve věci bylo rozhodnuto 26. 4. O tom, jak bylo rozhodnuto, ani o dílčí informaci vztahující se k možnému propuštění či (ne)propuštění obviněného z věznice nemohu podávat informace, dokud nebudou řádně s rozhodnutím a jeho odůvodněním seznámeni všichni účastníci řízení," uvedl mluvčí Nejvyššího soudu Petr Tomíček.

Soudce podle spisu za úplatu ovlivňoval několik kauz. Podle obžaloby manipuloval s termíny hlavních líčení, ale také ovlivňoval trestní řízení.

Ministr spravedlnosti ho v roce 2012 dočasně zprostil soudcovské funkce. Knotek na ni v květnu 2013 rezignoval.

 

Právě se děje

Další zprávy