Jourová, Bradáčová i ženy z Agrofertu. Projděte si vizitky nejvlivnějších Češek

Domácí Domácí
6. 6. 2019 19:10
Nejvlivnější ženou Česka je podle časopisu Forbes eurokomisařka Věra Jourová, kterou již letos časopis Time zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí roku 2019. Druhé místo obsadila pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová, která v předchozích letech žebříček vedla. Třetí je, stejně jako loni, ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Forbes vybral mezi 300 ženami z nejrůznějších oblastí, od veřejné sféry a politiky přes byznys až po neziskový sektor.
Věra Jourová.
Věra Jourová. | Foto: Honza Mudra

1. Věra Jourová (54 let)

Eurokomisařka pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví Věra Jourová letos ovládla čelo žebříčku časopisu Forbes poprvé. "Během několika let se vypracovala v jednu z vůbec nejvýraznějších bruselských političek. Hodně ji zviditelnilo téma GDPR a ochrany osobních údajů, výrazně na sebe upozornila v kauze dieselgate," zdůvodnil šéfredaktor Forbesu Petr Šimůnek. Dodal, že Jourová aktivně vystupuje proti technologickým gigantům v čele s Facebookem a Googlem, a v komisi by navíc mohla pokračovat i v dalším volebním období.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy