Nejúspěšnějšími ženami Česka jsou finanční ředitelka Agrofertu Procházková a Lenka Bradáčová

Nina Šimůnková
18. 1. 2016 20:45
Vítězkou 11. ročníku ankety TOP ženy byznysu, kterou pořádají mediální dům Economia a Hospodářské noviny, se stala Petra Procházková, finanční ředitelka Agrofertu. Letos poprvé se oceňovalo také TOP 25 žen české veřejné sféry. Na špičce této kategorie se umístila vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Odborná porota vybírala z 300 nominovaných dam.
Vítězka ankety TOP 25 žen české veřejné sféry, vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová, na slavnostním vyhlášení výsledků.
Vítězka ankety TOP 25 žen české veřejné sféry, vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová, na slavnostním vyhlášení výsledků. | Foto: Matej Slávik

Praha - Finanční ředitelka Agrofertu Petra Procházková se stala vítězkou 11. ročníku ankety TOP ženy byznysu, kterou pořádají mediální dům Economia a Hospodářské noviny. Mezi TOP 25 ženami české veřejné sféry, které se letos oceňovaly poprvé, obsadila první příčku vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Odborná porota, jejímiž členy jsou například Renata Mrázová, Muriel Anton nebo Jaroslav Havel, vybírala z 300 nominovaných dam. Nominovat je mohla veřejnost, jednotlivé společnosti a také samotní porotci.

Podle daných kritérií byl pak v kategoriích byznys a veřejná sféra stanoven shortlist 60 žen, ze kterého porota vybrala finální pětadvacítky. Hlavními kritérii při hodnocení dam byl jejich vliv v dané společnosti či instituci, výkon, výsledky a společenský přínos.

Zbývající "medaile" v kategorii byznys získaly finanční ředitelka skupiny PPF Kateřina Jirásková a generální ředitelka farmaceutické společnosti GlaxoSmithKline Monika Horníková.

V kategorii veřejná sféra 2. a 3. nejvyšší příčku obsadily vědkyně a senátorka Eva Syková a ředitelka Nadace Charty 77 a Konta Bariéry Božena Jirků.

K projektu TOP ženy Česka vychází ve středu 20. ledna speciální magazín.

Ten vedle profilů 50 oceněných žen přináší rovněž rozhovory a komentáře téměř stovky inspirativních dam z Česka i ze světa.

Na 124 stranách můžete najít například rozhovor s technologickou ředitelkou společnosti Xerox Sophi Vandebroek, eurokomisařkou Věrou Jourovou nebo českými sportovními hvězdami Martinou Sáblíkovou či Evou Samkovou.

O své zkušenosti se podělila historicky první vítězka ankety TOP ženy Česka, bývalá ředitelka společnosti Oskar a spoluzakladatelka a ředitelka společnosti Tokii Karla Tolstoy. Odpovědi na otázky ohledně postavení žen hledaly také dokumentaristka Olga Sommerová nebo ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová.

Magazín představí i současné nadějné vědkyně či umělkyně, mapuje problematiku kvót a postavení žen v různých profesních sférách.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnici D4 směrem na Prahu uzavřely na tři hodiny dvě dopravní nehody

Kvůli dvěma na sobě nezávislým nehodám mezi Příbramí a Dobříší byla ráno zhruba tři hodiny uzavřena dálnice D4 ve směru na Prahu. Policie odkláněla dopravu na sjezdu číslo 41 u Dubence, zpět na dálnici se auta vrací na exitu 32. Objízdná trasa vede po souběžné silnici přes obec Obořiště.

Při nehodách se nikdo nezranil, řekla příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová. K haváriím došlo na 34. kilometru kolem 05:30. Podle mluvčí do sebe při jedné jedné z nehod narazila tři auta, při druhé dva vozy. Příčinu havárií policisté vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy