Nejúspěšnějšími ženami Česka jsou finanční ředitelka Agrofertu Procházková a Lenka Bradáčová

Nina Šimůnková
18. 1. 2016 20:45
Vítězkou 11. ročníku ankety TOP ženy byznysu, kterou pořádají mediální dům Economia a Hospodářské noviny, se stala Petra Procházková, finanční ředitelka Agrofertu. Letos poprvé se oceňovalo také TOP 25 žen české veřejné sféry. Na špičce této kategorie se umístila vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Odborná porota vybírala z 300 nominovaných dam.
Vítězka ankety TOP 25 žen české veřejné sféry, vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová, na slavnostním vyhlášení výsledků.
Vítězka ankety TOP 25 žen české veřejné sféry, vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová, na slavnostním vyhlášení výsledků. | Foto: Matej Slávik

Praha - Finanční ředitelka Agrofertu Petra Procházková se stala vítězkou 11. ročníku ankety TOP ženy byznysu, kterou pořádají mediální dům Economia a Hospodářské noviny. Mezi TOP 25 ženami české veřejné sféry, které se letos oceňovaly poprvé, obsadila první příčku vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Odborná porota, jejímiž členy jsou například Renata Mrázová, Muriel Anton nebo Jaroslav Havel, vybírala z 300 nominovaných dam. Nominovat je mohla veřejnost, jednotlivé společnosti a také samotní porotci.

Podle daných kritérií byl pak v kategoriích byznys a veřejná sféra stanoven shortlist 60 žen, ze kterého porota vybrala finální pětadvacítky. Hlavními kritérii při hodnocení dam byl jejich vliv v dané společnosti či instituci, výkon, výsledky a společenský přínos.

Zbývající "medaile" v kategorii byznys získaly finanční ředitelka skupiny PPF Kateřina Jirásková a generální ředitelka farmaceutické společnosti GlaxoSmithKline Monika Horníková.

V kategorii veřejná sféra 2. a 3. nejvyšší příčku obsadily vědkyně a senátorka Eva Syková a ředitelka Nadace Charty 77 a Konta Bariéry Božena Jirků.

K projektu TOP ženy Česka vychází ve středu 20. ledna speciální magazín.

Ten vedle profilů 50 oceněných žen přináší rovněž rozhovory a komentáře téměř stovky inspirativních dam z Česka i ze světa.

Na 124 stranách můžete najít například rozhovor s technologickou ředitelkou společnosti Xerox Sophi Vandebroek, eurokomisařkou Věrou Jourovou nebo českými sportovními hvězdami Martinou Sáblíkovou či Evou Samkovou.

O své zkušenosti se podělila historicky první vítězka ankety TOP ženy Česka, bývalá ředitelka společnosti Oskar a spoluzakladatelka a ředitelka společnosti Tokii Karla Tolstoy. Odpovědi na otázky ohledně postavení žen hledaly také dokumentaristka Olga Sommerová nebo ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová.

Magazín představí i současné nadějné vědkyně či umělkyně, mapuje problematiku kvót a postavení žen v různých profesních sférách.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Bývalý trenér Atlética, který vedl i Bejbla, zemřel ve věku 71 let

Bývalý srbský fotbalista a trenér Radomir Antič zemřel v Madridu ve věku 71 let. O jeho úmrtí bez bližších podrobností jako první informovalo na svém webu Atlético Madrid, s nímž mimo jiné slavil double. Ve Španělsku trénoval i velké rivaly Real Madrid a Barcelonu.

V Atléticu, v němž vedl i českého reprezentanta Radka Bejbla, působil natřikrát v letech 1995 až 2000. V první sezoně 1995/96 s klubem triumfoval v lize i v domácím poháru. Celkem ve Španělsku strávil 16 let ze své trenérské kariéry.

V letech 2008 až 2010 vedl Antič srbský národní tým, poté si vyzkoušel angažmá v čínské lize. Naposledy trénoval v roce 2015 tým Che-pej China Fortune.

Zdroj: ČTK
Další zprávy