Obrazem: Nejsme pojišťováci! Pošťáci demonstrovali v centru Prahy

Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
22. 2. 2016 15:17
Místo pošťáků sedí na poštách dealeři Československé obchodní banky. Zaměstnanci pošty demonstrovali proti politice svého vedení.

Přijdete si koupit na poštu známku a nabídnou vám životní pojištění. Službu, kterou nechcete, a zdržuje ostatní. Česká pošta bojuje na trhu vykořisťováním svých zaměstnanců - tak to aspoň tvrdí pošťáci, kteří demonstrovali v centru Prahy. Vedení pošty oponuje, že jen díky doplňkovému prodeji mohou zaměstnávat skoro padesát tisíc lidí.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Filipínský ostrov Mindanao postihlo silné zemětřesení, tsunami údajně nehrozí

Filipínský ostrov Mindanao v neděli postihlo zemětřesení o síle 6,8 stupně. Americká geologická služba USGS uvedla, že už několikáté otřesy za poslední tři měsíce zasáhly oblast jihozápadně od města Davao. Ničivá přívalová vlna v důsledku dnešních záchvěvů ale nehrozí, uvedlo americké Tichomořské středisko varování před cunami.

Místní úřady předpokládají škody, jejich rozsah ale dosud není znám. Nejsou zatím ani zprávy o případných obětech a zraněných. Ohnisko otřesů se podle USGS nacházelo v hloubce 28,2 kilometru, 61 kilometrů jihozápadně od Davaa. To je jedno z nejlidnatějších filipínských míst a rodiště prezidenta Rodriga Duterteho.

Stejnou oblast zasáhla tři zemětřesení v říjnu a jedno v listopadu. Při jednom z nich zahynulo nejméně pět lidí. Souostroví Filipíny leží v takzvaném ohnivém kruhu. Setkávají se tam tektonické desky, a zemětřesení jsou proto častá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy