Nejrychlejší auta dopravní policie

Nejrychlejší auta dopravní policie
Interiér prostorné policejní limuzíny VW Passat R36 umocněný zkreslením objektivu.
Přibližně dvě tuny těžká a téměř pět metrů dlouhá limuzína dokáže zrychlit z 0-100km/h za 5,6 sekundy. Maximální uváděná rychlost vozu je 250 km/h.
Zvenku nenápadný VW Passat R36 se tak vyznačuje dynamickými jízdními vlastnostmi.
Světelná signalizace za přední maskou nového vozu je malá a nenápadná. Možná až příliš. Na silnicích jezdí již nyní vozy s falešnou kopií této signalizace.
Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Tomáš Adamec
15. 12. 2008 15:47

Praha - Policisté slavnostně převzali vozy Volkswagen Passat R36. Šestnáct zbrusu nových a policejními logy neoznačených aut bude hlídkovat převážně na dálnicích. V běžném provozu budou nenápadné také díky různým barvám karoserie. Podívejte se, jak policie zbrojí na piráty silnic.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 2 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy