Nejlepší novinářské snímky těch, o kterých se mluví

Nejlepší novinářské snímky těch, o kterých se mluví
Kolínko ne... Papež Jan Pavel II. Na Moravě, jaro 1995. Hlava katolické církve, Jan Pavel II., poprvé zavítal na oficiální návštevu Čech a Slovenska na pozvání Václava Havla na jaře 1990. Po peti letech návštevu zopakoval. Fotografie vynesla autorovi v roce 1995 třetí cenu.
Smím prosit? Prezident Václav Havel a herečka Dáša Veškrnová poprvé spolu na veřejnosti na česko-rakouském bálu ve Španělském sále Pražského hradu, 1995.
Takhle udeřím do kláves... Prezident Havel se krátce setkal se členy skupiny Rolling Stones na letišti v Melbourne během své státní návštevy Austrálie ve dnech 25.3.-9.4.1995.
Rozhovor s rabi Löwem. Prezident Bill Clinton na Židovském hřbitově v Praze, 12.1.1994.
Foto: Igor Zehl, ČTK
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
9. 3. 2010 15:30

Praha - Na Staroměstské radnici byla otevřena retrospektivní výstava novinářské soutěže Czech Press Photo nazvaná THE BEST OF CZECH PRESS PHOTO.

Do 30. dubna nabízí na pět set snímků - od fotografií roku po vítěze jednotlivých kategorií.

Redakce Aktuálně.cz pro vás připravila výběr nejlepších snímků uplynulých let v kategorii "Lidé, o kterých se mluví".

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

V Praze se zřítila část domu, nikdo není zraněný

V pražském Braníku se v úterý večer zřítila část opravovaného rodinného domu. V sutinách nikdo nebyl. Na místě byli hasiči, policisté, záchranáři i kynologové městské policie se psy. Na twitteru to sdělili pražští hasiči. Stav domu prověří statik.

Oznámení o sesutí části domu v Údolní ulici dostali policisté krátce po 19:00. "Podle prvotních informací je dům v rekonstrukci a nikdo by se tam neměl nacházet," řekl ČTK mluvčí policie Jan Rybanský. Následně byli nasazeni psi na vyhledávání lidí ze sutin, kteří podle hasičů nikoho nenašli.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

USA zruší některé sankce proti Venezuele, aby podpořily dialog mezi vládou a opozicí. Povolí některá jednání s venezuelskou ropnou společností PDVSA

Zdroj: ČTK
Další zprávy