Nejlepší česká nemocnice je v Třinci, ukázal průzkum

Domácí Domácí
26. 11. 2013 6:55
Anketa sbírala data ze 157 nemocnic, odpovídalo celkem 50 000 pacientů a 7000 zaměstnanců.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Isifa / Thinkstock

Praha - Nejlepší nemocnicí je podle pacientů, zaměstnanců a z pohledu finančního zdraví Nemocnice Podlesí v Třinci před Vojenskou nemocnicí v Olomouci a pražskou Nemocnicí Na Homolce. Vyplývá to z průzkumu organizace HealthCare Institute (HCI), jehož výsledky v úterý zveřejnily Hospodářské noviny (HN).

V osmém ročníku ankety HCI sbírala data ve 157 nemocnicích, na dotazy podle HN odpovídalo od března do konce září 50 000 pacientů a 7000 zaměstnanců.

Loni byla v souhrnu hodnocení pacientů, zdravotníků i z hlediska finančního zdraví první Karvinská hornická nemocnice. Také letos se umístila v popředí žebříčků, z pohledu ambulantních pacientů skončila čtvrtá a v hodnocení zaměstnanců druhá.

Deník v úterý zveřejnil také některé další údaje z průzkumu, například "nejusměvavější nemocnicí" a zároveň nemocnicí s nejútulnější čekárnou z pohledu ambulantních pacientů je Masarykův onkologický ústav.

Hospitalizovaní pacienti jsou s komunikací s lékařem nejspokojenější v pražské Fakultní nemocnici Motol, "skokanem roku" se stala Všeobecná fakultní nemocnice v Praze a v kategorii "nejkratší doba čekání z pohledu ambulantních pacientů" vyhrál Swiss med clinic s.r.o.

Z průzkumu rovněž vyplynulo, že za ideální dobu buzení hospitalizovaní pacienti nejčastěji označili sedm ráno, že podle zaměstnanců by pacientům prospělo v první řadě víc pracovníků a méně administrativy a že za krok ke zlepšení hospodaření nemocnic nejvíc zaměstnanců, konkrétně 20 procent, považuje omezení zbytečných vyšetření.

Nemocnice Podlesí, která letos v anketě celkově vyhrála, patří od roku 2009 do národní sítě kardiovaskulárních center. Je součástí skupiny Agel, která je největším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě.

Absolutní vítěz:
(pacienti, zaměstnanci, finanční zdraví)
1. Podlesí a.s. - Třinec (Agel)
2. Vojenská nemocnice Olomouc
3. Nemocnice Na Homolce - Praha

Z pohledu hospitalizovaných pacientů:
1. Masarykův onkologický ústav - Brno
2. Vojenská nemocnice Olomouc
3. Nemocnice Podlesí, a.s. (Agel)

Z pohledu ambulantních pacientů:
1. Masarykův onkologický ústav
2. Swiss med clinic, s.r.o. - Planá (Plzeňský kraj)
3. Nemocnice Podlesí, a.s. (Agel)

Z pohledu zaměstnanců:
1. Nemocnice Podlesí a.s. (Agel)
2. Karvinská hornická nemocnice a.s.
3. Ústav hematologie a krevní transfuze - Praha

Nejusměvavější nemocnice:
Masarykův onkologický ústav

Skokan roku:
Všeobecná fakultní nemocnice Praha

Nejkratší doba čekání
(z pohledu ambulantních pacientů):
SWISS MED CLINIC s.r.o.

Nejútulnější čekárna
(z pohledu ambulantních pacientů):
Masarykův onkologický ústav

Největší spokojenost s komunikací s lékařem
(z pohledu hospitalizovaných pacientů):
Fakultní nemocnice Motol (Praha)

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 7 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy