Co přinese Čechům rok 2020? Dražší cigarety, EET všude, čipování psů i e-neschopenky

Radek Dragoun Radek Dragoun
2. 1. 2020 5:30
S novým rokem vešla v účinnost celá řada zákonů. Majitelé psů, kteří nemají očipované své psy, se od nynějška vystavují riziku pokuty. Přitíží se kamionům - mýtné začnou platit i na některých úsecích silnic první třídy, na dálnicích zase přibude míst, kde nebudou smět předjíždět. Co nového čeká Čechy v roce 2020? Prohlédněte si v přehledné grafice Aktuálně.cz nejdůležitější změny.
Pes, ilustrační foto
Pes, ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Psi musí být očipovaní, jinak jejich majitelům hrozí pokuta

Od nového roku musí být všichni psi očipovaní. Štěňata musí být označena mikročipem nejpozději v době prvního očkování proti vzteklině, které se provádí nejpozději v půl roce jeho věku. Očipovat není nutné pouze psy, kteří byli nejpozději 3. července 2011 tetovaní a jejichž tetování je stále jasně čitelné. Majitelé, kteří své psy neočipují, se vystavují riziku sankce. Od 1. ledna je na psy bez čipu nahlíženo jako na neočkované a v takovém případu hrozí jejich majiteli až dvacetitisícová pokuta. 

 

Právě se děje

před 55 minutami

Na I.P Pavlova se srazila tramvaj s osobním autem, spoje jezdí odklonem

Dopravu v centru Prahy v okolí náměstí I. P. Pavlova komplikuje nehoda tramvaje a osobního vozidla. Dva zraněné museli hasiči z auta vyprostit, záchranáři je převezli do nemocnice. Tramvaje jezdí odklonem, omezena je i automobilová doprava. Mezi odkloněné tramvaje patří linky 4, 6, 10, 16 a 22. Na své trasy se vrátily kolem 07:45, postupně se srovnávají do jízdních řádů, uvedl dopravní podnik na webu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy