Nejdelší autobus jezdil po Praze jen den a pak musel na opravu. Navíc v něm byla zima

Domácí Domácí
16. 11. 2016 13:45
Téměř pětadvacet metrů dlouhý tříčlánkový autobus Van Hool, který pražský dopravní podnik testuje, nevydržel v provozu ani den a musel na opravu. Se zjištěnou závadou na vzduchové soustavě byl odvezen do garáží v Řepích. Ve středu odpoledne by se ale měla uskutečnit zkušební jízda a autobus by se měl na linku 119 znovu vrátit v nejbližších dnech.
Pražský dopravní podnik testuje na lince č. 119 tříčlánkový autobus Van Hool. S délkou téměř pětadvaceti metrů jde o nejdelší autobus na českých silnicích.
Pražský dopravní podnik testuje na lince č. 119 tříčlánkový autobus Van Hool. S délkou téměř pětadvaceti metrů jde o nejdelší autobus na českých silnicích. | Foto: Dopravní podnik hlavního města Praha

PrahaDopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) v pondělí oficiálně představil nový tříčlánkový autobus Van Hool, který v rámci testování posílil přetíženou linku 119 mezi zastávkami Nádraží Veleslavín a Letiště Václava Havla. Jenže ještě ten den se autobus porouchal a musel být odtažen do garáží v Řepích. 

"V pondělí ve 23:00 se zastavil autobus Van Hool, důvodem byla závada na vzduchové soustavě. Při provozu byla řidičem detekována i závada nedostatečné tepelné pohody v interiéru," sdělil mluvčí DPP Jiří Štábl. 

Téměř pětadvacet metrů dlouhým autobusem se ale cestující budou zase moct brzo svézt. "Lze předpokládat, že ve středu se v odpoledních hodinách uskuteční zkušební jízda po opravě. Pokud bude vše v pořádku, bude Van Hool následně vypraven na linku 119," dodal Štábl.

Dopravní podnik získal tříčlánkový autobus, který přepraví až 181 cestujících, na zkušební provoz po dobu čtyř měsíců. Jde v České republice o unikátní vozidlo, kvůli kterému musel DPP žádat o výjimku. České předpisy totiž připouští maximálně délku jen 18,75 metru.

Dopravní podnik se testováním autobusu snaží vyřešit problém přeplněnosti linky 119. Kapacita kloubových autobusů totiž nedostačuje a přidání dalších spojů na této lince již není podle DPP provozně příliš efektivní.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Ústavní výbor europarlamentu schválit brexitovou dohodu doporučil

Ústavní výbor Evropského parlamentu (EP) ve čtvrtek doporučil europoslancům schválit dohodu o vystoupení Británie z Evropské unie. Otevřel tím cestu k definitivnímu potvrzení brexitového paktu, o němž bude plénum EP hlasovat příští středu. Brexitový koordinátor europarlamentu Guy Verhofstadt konstatoval, že dohoda splňuje podmínky unie.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Akreditační úřad zastavil řízení k omezení akreditace lékařství v Ostravě. Chyby škola napravila, tvrdí

Akreditační úřad zastavil správní řízení k omezení akreditace oboru všeobecného lékařství na Ostravské univerzitě, které vedl kvůli pochybení u přijímacích zkoušek v minulosti. Škola podle něj u zkoušek pro akademický rok 2019/2020 chyby napravila. Současná akreditace ji opravňuje přijímat nové uchazeče do 31. května letošního roku. Pro přijímání studentů i po tomto datu musí fakulta získat novou akreditaci. Žádost o ni zatím Národní akreditační úřad neobdržel.

"Vzhledem ke skutečnosti, že došlo ke zjednání nápravy, Rada Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství rozhodla zastavit správní řízení k omezení akreditace magisterského studijního programu Všeobecné lékařství spočívající v zákazu přijímat ke studiu daného studijního programu další uchazeče," uvedl ředitel odboru kanceláře akreditačního úřadu Jiří Smrčka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy