Nejdelší autobus jezdil po Praze jen den a pak musel na opravu. Navíc v něm byla zima

Domácí Domácí
16. 11. 2016 13:45
Téměř pětadvacet metrů dlouhý tříčlánkový autobus Van Hool, který pražský dopravní podnik testuje, nevydržel v provozu ani den a musel na opravu. Se zjištěnou závadou na vzduchové soustavě byl odvezen do garáží v Řepích. Ve středu odpoledne by se ale měla uskutečnit zkušební jízda a autobus by se měl na linku 119 znovu vrátit v nejbližších dnech.
Pražský dopravní podnik testuje na lince č. 119 tříčlánkový autobus Van Hool. S délkou téměř pětadvaceti metrů jde o nejdelší autobus na českých silnicích.
Pražský dopravní podnik testuje na lince č. 119 tříčlánkový autobus Van Hool. S délkou téměř pětadvaceti metrů jde o nejdelší autobus na českých silnicích. | Foto: Dopravní podnik hlavního města Praha

PrahaDopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) v pondělí oficiálně představil nový tříčlánkový autobus Van Hool, který v rámci testování posílil přetíženou linku 119 mezi zastávkami Nádraží Veleslavín a Letiště Václava Havla. Jenže ještě ten den se autobus porouchal a musel být odtažen do garáží v Řepích. 

"V pondělí ve 23:00 se zastavil autobus Van Hool, důvodem byla závada na vzduchové soustavě. Při provozu byla řidičem detekována i závada nedostatečné tepelné pohody v interiéru," sdělil mluvčí DPP Jiří Štábl. 

Téměř pětadvacet metrů dlouhým autobusem se ale cestující budou zase moct brzo svézt. "Lze předpokládat, že ve středu se v odpoledních hodinách uskuteční zkušební jízda po opravě. Pokud bude vše v pořádku, bude Van Hool následně vypraven na linku 119," dodal Štábl.

Dopravní podnik získal tříčlánkový autobus, který přepraví až 181 cestujících, na zkušební provoz po dobu čtyř měsíců. Jde v České republice o unikátní vozidlo, kvůli kterému musel DPP žádat o výjimku. České předpisy totiž připouští maximálně délku jen 18,75 metru.

Dopravní podnik se testováním autobusu snaží vyřešit problém přeplněnosti linky 119. Kapacita kloubových autobusů totiž nedostačuje a přidání dalších spojů na této lince již není podle DPP provozně příliš efektivní.

 

Právě se děje

Další zprávy