Nehoda tří nákladních aut uzavřela D1 na několik hodin, zraněné transportoval vrtulník

ČTK ČTK
Aktualizováno 2. 8. 2018 13:16
Dálnici D1 na 18. kilometru ve směru na Prahu uzavřela ráno nehoda tří nákladních aut. Jeden člověk utrpěl těžké zranění, informoval mluvčí středočeské policie Pavel Truxa. Směr na Prahu byl zhruba dvě a půl hodiny neprůjezdný, poté začala auta jezdit odstavným pruhem. Plně obnovit provoz se podařilo necelou hodinu po poledni. Nehoda se stala kolem 08:30 v úseku mezi Mirošovicemi a Všechromy. Kvůli zraněnému na místě přistával vrtulník záchranné služby. Podle mluvčího krajských hasičů Petra Svobody z nákladních aut uniklo větší množství provozních kapalin, které bylo nutné odstranit z vozovky. Kolem 12:45 byl provoz na dálnici zcela obnoven.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktu.cz
 

Právě se děje

před 3 minutami

Zemřel autor dobrodružných bestsellerů Clive Cussler

Ve věku 88 let zemřel americký autor dobrodružných knih Clive Cussler, který po celém světě prodal desítky milionů výtisků svých knih spojených s postavou hlavního hrdiny, oceánografa Dirka Pitta. O jeho pondělním úmrtí ve středu informovala agentura AP. Cusslerovy bestsellery vyšly ve více než 40 jazycích, včetně češtiny.

Cussler je autorem více než 80 dobrodružných románů, největšího ohlasu však dosáhla série inspirovaná jeho vlastním vášnivým zájmem o hledání lodních vraků. Hlavním hrdinou více než dvacítky knih učinil autor své alter ego Dirka Pitta, který řeší detektivní případy, pátrá po ztracených pokladech na dně oceánů a snaží se rozplést záhadné mocenské konspirace.

"Předlohou pro Dirka jsem byl já sám. Oba jsme stejně vysocí a máme zelené oči… Jediný rozdíl je, že on to umí lépe se ženami a že zestárl jen o deset let, zatímco já o 50," řekl Cussler v jednom z rozhovorů, z nějž citoval server BBC.

Zdroj: ČTK
Další zprávy