reklama
 
 

Nehoda při závodě: Smetl motorkář cyklisty, či opačně?

26. 8. 2010 19:25
Policie zkoumá, zda při sobotním závodě Českého poháru nepochybili organizátoři soutěže

Praha - Policie zkoumá, zda při sobotním závodě Českého poháru v silniční cyklistice v Příbrami, kde se srazil motorkář se třemi cyklisty, nepochybili organizátoři soutěže.

"Šetříme, zda organizátoři řádně zajistili závod a jeho organizaci," řekl Aktuálně.cz policista, který je obeznámen s případem.

Krom toho policisté zjišťují, kdo vlastně za srážku může. Ač to na první pohled vypadalo na vinu motorkáře, tak podle záznamů z jeho kamery mohou za srážku cyklisté.

Při soutěži se zranili tři lidé. Nejhůře dopadl loňský vítěz závodu Srb Nebojsa Jovanovič ze Sparty Praha, který po srážce letěl i s kolem pět metrů vzduchem. Z kolize si odnesl komplikovanou zlomeninu klíční kosti, která vyžaduje operaci, a tržné rány na rukou i nohou.

Varovali nebo ne?

Motorkář se podle policistů brání, že by za nehodu mohl. Na výslechu vypověděl, že ho nikdo nezastavil a ani nevaroval, že závod probíhá.

"Organizátoři musí mít schválenou žádost o zvláštním užívání komunikace, což sice měli, ale my šetříme, jestli splnili všechny náležitosti s tím spojené," sdělil policista.

Podle něj je nutné, aby byl na trase dostatečný počet pořadatelů, kteří se starají o bezpečnost závodníků. Auta mohou během závodu projíždět, ale řidiči musí být varováni, že soutěž probíhá.

Organizátor akce ze společnosti CK Windoor's Příbram se k tomu nechtěl vůbec vyjadřovat. Když mu redakce Aktuálně.cz volala na číslo, které je uvedené na webu, neprozradil ani svoje jméno.

"Nebudu vám k tomu vůbec nic říkat," odvětil do telefonu.

Kdo za to může?

Případ se ze začátku jevil jako jasná chyba motorkáře. Diváci vypověděli, že motorkář vjel se svou silnou motorkou do protisměru a při čelní srážce smetl skupinu cyklistů přímo při závodě.

Jak ale vyplývá ze záběrů z minikamery, kterou měl motorkář u sebe, tak na opačné straně silnice jeli cyklisté.

"Střet byl šokem pro obě strany. Sundal jsem si ihned přilbu s brýlemi, cítil jsem odřenou nohu, a než jsem si stačil uvědomit, co se vlastně přihodilo, byl jsem fyzicky napaden za pokřiku ostatních lidí od doprovodu cyklistů," napsal na motorkářský web řidič motorky.

Do telefonu mluvit nechtěl.

"Nezlobte se, ale po dohodě s právníkem se k tomu nebudu vyjadřovat," řekl Aktuálně.cz.

Vyslýcháme svědky

Policie v současnosti prověřuje obě varianty.

"Případ je stále v šetření, zkoumáme, kdo nese vinu. Vyslýcháme svědky a účástníky nehody," sdělila tisková mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Podle ní nelze odhadnout, kdy případ uzavřou.

Zranění utrpělo nejméně sedm jezdců.

autor: Markéta Chaloupská | 26. 8. 2010 19:25

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama