Vlak se střetl s autem, další srazil člověka. Provoz na druhém koridoru je omezený

ČTK ČTK
Aktualizováno 8. 12. 2022 15:52
Kvůli nehodě na železničním přejezdu u Moravského Písku na Hodonínsku je omezený provoz na železničním koridoru mezi Rakouskem a Polskem. Devět hodin vlaky nejezdily, od půl čtvrté odpoledne jezdí po jedné koleji. Provoz po jedné traťové koleji potrvá několik týdnů, než bude dokončena oprava poškozené koleje. Při nehodách jeden člověk zemřel, na trati vznikla škoda 13 milionů korun.
Nehoda u Moravského Písku.
Nehoda u Moravského Písku. | Foto: ČTK

"Na lesním železničním přejezdu došlo ke kolizi osobního vozu a osobního vlaku, následně pak ke srážce osoby projíždějícím nákladním vlakem," uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek. Doplnil, že šlo o dvaačtyřicetiletou ženu. "Jednou z vyšetřovacích verzí je sebevražda. Zjišťujeme okolnosti a příčiny obou nehod a jejich případnou souvislost," řekl Malášek. Provoz po jedné traťové koleji potrvá několik týdnů, než bude dokončena oprava poškozené koleje, uvedly České dráhy na twitteru

Událost se stala kolem 6:30. Provoz po jedné traťové koleji byl obnovený v 15:15. "Za místem omezení mohou vlaky navýšit zpoždění asi o pět až deset minut," informovaly České dráhy v případě dálkové dopravy. Podobně mohou být zpožděny i vlaky v regionální dopravě.

Nehoda se stala na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací a závorami. "V důsledku střetnutí osobní vlak vykolejil. Tato mimořádná událost se obešla bez zranění. Následně se na stejném železničním přejezdu střetl projíždějící nákladní vlak s osobou, která následkům zranění podlehla," uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Škoda je podle něj zatím vyčíslena jen na trati, činí 13 milionů korun.

Nehody zcela zastavily provoz na mezinárodním koridoru z Rakouska do Polska. "Regionální spoje nahrazujeme autobusovou dopravou mezi Hodonínem a Moravským Pískem. U mezinárodních vlaků jsou oběhy souprav složitější, autobusem je nahradit nelze," uvedl Šťáhlavský.

Vlaky podle webu Českých drah nabíraly zpoždění. Vlaky linky R13 (Olomouc - Břeclav - Brno) jsou nahrazeny v úseku Bzenec-Přívoz - Moravský Písek a zpět. Zpoždění za úsekem s náhradní dopravou se zvýší o podle webu 20 až 30 minut. Vlaky linky Ex4 (Polsko - Bohumín - Břeclav - Rakousko), jezdí v úseku Břeclav - Přerov a zpět odklonem přes Brno. Zpoždění za úsekem po odklonu vlaku se podle webu zvýší zhruba o 60 až 90 minut.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 52 minutami

Novým koordinátorem Národní ekonomické rady vlády bude David Havlíček

Novým koordinátorem Národní ekonomické rady vládybude od poloviny února David Havlíček. Novinářům to dnes po jednání řekl současný koordinátor Jan Procházka, který se stane členem bankovní rady České národní banky.

Havlíček už členem Národní ekonomické rady je. Zastává i post poradce předsedy vlády Petra Fialy (ODS) a působí v Exportní garanční a pojišťovací společnosti jako vedoucí finančního úseku a správy pojistných událostí. V těchto funkcích plánuje zůstat i nadále, uvedl Havlíček.

"Na práci pana Procházky se budu snažit maximálně navázat. Myslím si, že spolupráce Národní ekonomické rady a vlády je velmi těsná a chtěl bych v ní pokračovat," řekl Havlíček. Zdůraznil, že role koordinátora je především organizační. "Mým úkolem bude hlavně dávat výstupy pracovních skupin dohromady a prezentovat je na zasedání," doplnil.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Letecké společnosti v USA zrušily kvůli ledové bouři přes 2200 letů

Letecké společnosti ve středu zrušily ve Spojených státech přes 2200 letů. Několik amerických států od Texasu po Západní Virginii zasáhla ledová bouře. Informovala o tom agentura Reuters. Podle webu FlightAware, který sleduje lety, bylo do šesté hodiny večerní do poledne místního času v New Yorku), zrušeno 2219 mezinárodních a vnitrostátních spojů. Zpožděno bylo 1752 letů.

"Zimní bouře má tento týden dopad na náš provoz, což je příčinou značného počtu zrušených letů," uvedla společnost American Airlines v prohlášení. Dodala, že lety ruší preventivně a informuje o tom cestující.

Americký Úřad pro civilní letectví (FAA) v úterý na twitteru varoval, že cestující mohou v některých oblastech, například ve městech Dallas, Fort Worth a Memphis, očekávat sněhové srážky, které mohou způsobit zpoždění v ketecké dopravě.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Úřady by mohly do konce roku digitalizovat vyřizování všech dávek, říká Jurečka

Všechny dávky budou možná lidé moci od příštího roku vyřizovat digitálně. On-line by se neměla dát podat jen žádost, ale elektronický by měl být celý proces. Úřady by si také měly co nejvíc údajů vyměňovat a obstarat samy. Na dnešní tiskové konferenci to řekl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Možnost vyřizovat dávky jako dosud dál zůstane.

"Do konce roku máme ambici, aby všechny dávky byly plně digitalizované. V tento okamžik je to šest dávek," uvedl Jurečka.

Ministerstvo práce léta sklízelo kritiku za stav digitalizace. Elektronicky začaly úřady práce s klienty komunikovat víc až za covidové epidemie, kdy bylo dočasně možné posílat žádosti a ofocené doklady elektronicky. On-line žádaly pak i firmy o příspěvek na mzdy z programu Antivirus. V minulém roce zákon umožnil dokládání elektronických záznamů či kopií dokumentů natrvalo. On-line se dá podat žádost o příspěvek na bydlení, rodičovskou a přídavky na děti. Do výčtu patří i humanitární dávka pro uprchlíky, solidární příspěvek za ubytování běženců a loňský bonus 5 tisíc korun na dítě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy