U Zdib nedaleko Prahy havaroval kamion, dálnice D8 na Ústí byla dvě hodiny neprůjezdná

ČTK ČTK
Aktualizováno 15. 3. 2018 8:50
Nehoda kamionu zablokovala ráno dálnici D8 u Zdib nedaleko Prahy. "Vůz havaroval v zúžení, dálnice byla ve směru na Ústí nad Labem a Německo více než dvě hodiny zcela neprůjezdná," řekl mluvčí středočeské policie Pavel Truxa. Při kolizi nebyl nikdo zraněn, v úseku se v obou směrech vytvořily dlouhé kolony. Nehoda se stala kolem 06:00 za Prahou mezi čerpací stanicí a Exitem 1 Zdiby. Kamion narazil do svodidel v místě, kde je dálnice zúžená kvůli opravě mostu. "Zasahovali jsme tam společně s jednotkou z Prahy. Kamion najel mimo komunikaci. Stalo se to bohužel v úseku, kde probíhají stavební práce," řekl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Plně obnoven byl provoz kolem 08:30.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 56 minutami

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy