Nehoda dvou kamionů a auta zablokovala dálnici D1 směrem na Ostravu. Dva lidé střet nepřežili

ČTK ČTK
Aktualizováno 18. 8. 2017 15:25
Dálnici D1 ve směru na Ostravu komplikuje dopravní nehoda u Hladkých Životic. Při nehodě dvou nákladních vozů a osobního auta zemřeli dva lidé. Krátce po nehodě byla silnice uzavřena v obou směrech, provoz na Prahu byl později obnoven. Nyní je dálnice uzavřená jen ve směru na Ostravu. Jak dlouho omezení potrvá, není jasné.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Aktuálně.cz

Ostrava - Dva lidé zemřeli a další dva se zranili dnes odpoledne při nehodě dvou kamionů a osobního auta na dálnici D1 na Novojičínsku. Po srážce se osobní vůz vznítil. "Komunikace je ve směru na Ostravu u Hladkých Životic uzavřená," řekl mluvčí moravskoslezské policie Richard Palát.

Podle dostupných informací nehoda souvisí s kolizí, která se na tomto úseku dálnice stala o něco dřív. Z nákladního vozu se vysypaly ocelové trubky, a policie proto svedla dopravu do jednoho pruhu. Auta místo nehody objížděla po krajnici. V této souvislosti se vytvořila více než kilometrová kolona. Když ji okolo 13:00 dojel řidič jednoho z kamionů, začal pravděpodobně prudce brzdit - na to reagoval řidič osobního vozu, který jel za ním. Další kamion už nestihl dobrzdit, do osobního auta narazil a to vzplálo.

Palát uvedl, že na místě zemřeli dva cestující z osobního vozu. Jeho řidič a řidič jednoho z kamionů utrpěli zranění, jejichž závažnost zjišťujeme. Krátce po nehodě byla silnice uzavřena v obou směrech, provoz na Prahu byl později obnoven. Nyní je dálnice uzavřená jen ve směru na Ostravu. Jak dlouho omezení potrvá, není jasné.

 

Právě se děje

před 39 minutami

ÚOHS dal ministerstvu dopravy pokutu za tendr na registrační značky aut

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vyměřil ministerstvu dopravy pokutu 200 000 korun za chybu při tendru na dodávku tabulek registračních značek. Upozornil na to server Zdopravy.cz, ČTK to potvrdil mluvčí úřadu Martin Švanda. Rozhodnutí není pravomocné a lze proti němu podat rozklad.

Důvodem pro uložení pokuty bylo vyloučení společnost Eltodo z výběrového řízení kvůli tomu, že nezaokrouhlila nabídkovou cenu na celé koruny. "Jednalo se o formální požadavek na zpracování nabídky, jehož nesplnění není přiměřené považovat za oprávněný důvod pro vyloučení z účasti v zadávacím řízení. Podle Úřadu tak došlo k ovlivnění výběru dodavatele. Vzhledem k tomu, že v dané věci již byla uzavřena smlouva, uložil Úřad za spáchání přestupku pokutu ve výši 200 000 korun," uvedl Švanda.

Eltodo původně tendr vyhrálo s nejnižší cenou, po jeho vyloučení se vítězem stala druhá společnost v pořadí, Security Paper Mill (SPM) s polským partnerem Utal. Přišla s cenou 55,15 milionu ročně.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zeman dal milost matce pěti dětí, prominul jí pět trestů

Prezident Miloš Zeman z humanitárních důvodů udělil milost matce pěti nezletilých dětí. Prominul jí celkem pět trestů za méně závažnou trestnou činnost. Omilostněná nesplňuje podmínku závažného zdravotního stavu, které Zeman v jiných případech pro udělení milosti vyžaduje.

Prezident se rozhodl pro milost kvůli tomu, že se vzorně stará o pět nezletilých dětí, které by v případě jejího nástupu do výkonu trestu musely být umístěny do různých dětských domovů. Zohlednil také závažný duševní stav nejstarší dcery, které by odloučení od matky mohlo zhoršit její duševní stav, sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Zdroj: ČTK
Další zprávy