Nehoda autobusu: šest mrtvých turistů

Veronika Šmausová, Report
31. 7. 2009 8:50
Barcelona - Nejméně šest mrtvých a devětatřicet zraněných si vyžádala hromadná nehoda na dálnici u Barcelony.
Nehodu nepřežilo nejméně šest lidí. Ilustrační foto
Nehodu nepřežilo nejméně šest lidí. Ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát

Z prozatím neznámých důvodů sjel autobus s nizozemskou značkou v zatáčce z vozovky. Dále do něj narazil kamion a dvě osobní auta.

Holandský autobus převážel 65 až 67 cestujících, převážně Nizozemců, uvedl mluvčí barcelonských hasičů. Národnost všech lidí z autobusu ale upřesnit nemohl.

Autobus převážel Nizozemce z katalánského pobřeží na exkurzi do Barcelony.

Majitel tvrdí, že autobus byl v pořádku

K nehodě došlo včera těsně před půlnocí u městečka San Pol de Mar poblíž Barcelony.

Příčina nehody není známa. Řidič autobusu byl podroben zkoušce na alkohol, která byla negativní.

Podle společnosti Plenacosta, které autobus patří, bylo vozidlo staré jen několik let a mělo veškeré bezpečnostní vybavení.

Na místě zasahovali katalánští hasiči, policisté a záchranáři. Všichni zranění byli převezeni do nemocnice.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Nymburk zřejmě dohraje play off basketbalové Ligy mistrů v září

Nymburští basketbalisté by měli spolu s dalšími čtvrtfinalisty dohrát Ligu mistrů na přelomu září a října formou závěrečného turnaje Final Eight. Při pondělní videokonferenci o tom rozhodlo vedení soutěže, která byla přerušena kvůli pandemii koronaviru. Hrát se bude jen na jeden zápas.

Vedení Ligy mistrů už sice stanovilo i přesný termín závěrečného turnaje pro nejlepší osmičku (30. září až 4. října), to se však stále může změnit. Aby se play off mohlo uskutečnit, musí být splněny čtyři podmínky. Musí se otevřít hranice, úřady musí povolit konání sportovních akcí, musí být povoleno hrát s diváky a kluby musí mít dost času na přípravu.

"Nyní se to zdá jako nejpravděpodobnější varianta, ale je možné, že se situace v Evropě bude měnit v pozitivním i negativním smyslu. Nikdo tak nedokáže odhadnout, jak to bude v září vypadat s cestováním. Takže je možné, že tato varianta bude ještě přehodnocena," uvedl výkonný ředitel Nymburka Ondřej Šimeček v tiskové zprávě

před 1 hodinou

Ajax ukončil kontrakt s Nourim, jenž má poškozený mozek

Ajax Amsterodam ukončil kontrakt s někdejším velkým fotbalovým talentem Abdelhakem Nourim, jenž má po prodělaném infarktu během přípravného utkání v roce 2017 trvale poškozený mozek. Nizozemská média uvedla, že Ajax od té doby Nouriho stále platí, ale vzhledem k tomu, že se smlouva díky klauzuli měla 1. července automaticky prodloužit, kontrakt nyní klub vypověděl.

Deník De Telegraaf uvedl, že Ajax jedná s Nouriho rodinou o kompenzaci pro bývalého hráče, jenž byl nedávno po letech v nemocnici propuštěn do domácí péče. Stav dvaadvacetiletého bývalého záložníka se mírně zlepšuje, ale je upoután na lůžko a odkázán na pomoc druhých.

Velký fotbalový talent zkolaboval v červenci 2017 během přípravného utkání Ajaxu proti Werderu Brémy. Navzdory tomu, že byl na hřišti oživen a letecky přepraven do nemocnice, utrpěl vážné poškození mozku.

Po tlaku ze strany rodiny Ajax v roce 2018 uznal, že nese za Nouriho zdravotní stav zodpovědnost, neboť kvůli pozdnímu použití defibrilátoru nebyl fotbalistův mozek dlouho zásobován kyslíkem.

Nourimu, jenž se narodil v Amsterodamu marockým rodičům, byla předpovídána velká fotbalová budoucnost. Pravidelně nastupoval za mládežnické reprezentační týmy a v sezoně 2016/17 si zahrál patnáct zápasů v různých soutěžích za áčko Ajaxu.

Další zprávy