Nechtěl jsem přihlížet tomu, co se děje, vysvětlil svou kandidaturu na Hrad Pavel Fischer

Radek Bartoníček Radek Bartoníček
Aktualizováno 5. 10. 2017 12:02
Pavel Fischer, diplomat a někdejší spolupracovník Václava Havla, ve čtvrtek dopoledne potvrdil, že jde do prezidentského souboje. Podle svých slov chce vyzvat v lednu další kandidáty proto, že "už nemohl přihlížet tomu, co se dělo". Konkrétně mu prý chyběly v kampani důležitá témata, jako je například další směřování České republiky.
Čerstvý kandidát na prezidenta Pavel Fischer: Chybí tu prezidentská témata | Video: Radek Bartoníček

Praha - Už jsem se na to nemohl dívat, tvrdí nový prezidentský kandidát Pavel Fischer, který ve čtvrtek dopoledne v této roli poprvé vystoupil na veřejnosti. Fischer několik let pracoval pro prezidenta Václava Havla a říká, že dodnes má k jeho politice velmi blízko.

"Chci vám sdělit své rozhodnutí kandidovat na prezidenta. Proč právě nyní? Není to pozdě? Takových otázek jsem dostal v posledních týdnech hodně. Zdá se mi ale, že přihlížet nečinně tomu, co se děje, už dál nechci," prohlásil na úvod. "Stále se mi zdá, že chybí prezidentská témata. Jako muzikant si říkám, že mě to občas tahalo za uši. A proto jsem přišel s tím, že určitá témata chci pojmenovat," doplnil.

Vzpomněl rozvoj venkova, dlouhodobé směřování České republiky, zajištění důstojného života seniorů. Fischer zatím nechtěl říci, kteří senátoři podepsali jeho kandidaturu. Potvrdil jen to, že jich bylo více než deset a je mezi nimi předseda senátního klubu KDU-ČSL.

Na dotaz Aktuálně.cz, jak celý nápad kandidovat vlastně vznikl a zda ještě může uspět, když jiní kandidáti už dlouho jezdí mezi lidi, Fischer odpověděl, že šanci stále cítí.

"Oslovil mě senátor Jiří Šesták, abych se přišel představit, že v mém případě cítí potenciál a podporu. Já jsem projevil o setkání zájem a v následujícím dialogu vznikla potřeba bavit se o konkrétních politických otázkách," uvedl Fischer.

"Kampaň jiných kandidátů je sice rozběhlá, ale mně se zdá, že se odehrává na jiné politické hladině, než se odehrává skutečná prezidentská politika," dodal.

 

Právě se děje

Další zprávy