Chovanec odpovídá Jančurovi: Reklama na autobusech je pro mě čest, jsem jen obyčejný chlap z Plzně

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 19. 6. 2016 17:28
Ironické poděkování poslal v neděli ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) podnikatelu Radimu Jančurovi. Ten v pátek zveřejnil ministrovu fotku s telefonním číslem na svých žlutých autobusech. Chovanec zareagoval prostřednictvím veřejného videa, na kterém Jančuru srovnává s ministrem financí Andrejem Babišem. "Na slovník vás miliardářů prostě nemám," říká na nahrávce. Před autem Veřejné bezpečnosti pak uzavírá, že chce barevný, ne žlutý svět.
Výlep na autobusech RegioJet.
Výlep na autobusech RegioJet. | Foto: Facebook Ondřej Jakob

Praha - Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) v neděli natočil video, v němž ironicky poděkoval podnikateli Radimu Jančurovi, který na svých autobusech RegioJet v pátek zveřejnil Chovancovu fotku s telefonním číslem.

Chovancova odpověď podnikateli Jančurovi
Chovancova odpověď podnikateli Jančurovi | Video:

"Když jste téměř třemi lety poskytl zdarma reklamní plochy na svých žlutých autobusech dalšímu miliardáři panu Andreji Babišovi, netušil jsem, že se stejné cti letos dostane i mně,“ říká na videu Chovanec. Dodal, že před volbami si toho velmi váží.

Jančuru, který akcí reagoval na probíhající změny v organizaci policie, na videu srovnává s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). "Na slovník vás miliardářů já prostě nemám. Když si vzpomenu na ty sprosťárny na koaličních radách nebo Bezpečnostní radě státu anebo na esemesky, které jste mi před několika dny posílal, tak je to jasné. Ze mě prostě miliardář nikdy nebude," uvedl Chovanec.

On sám je prý „obyčejný chlap z Plzně, co rád chodí do posilky a na ryby a vždycky si myslel, že říct něco na rovinu nevadí“. V závěru videa Chovanec před autem Veřejné bezpečnosti říká, že chce barevný, ne žlutý svět.

Jančura zatím video neviděl

"Já mám právo zveřejňovat svůj názor na něj, on (Chovanec) má právo zveřejňovat svůj názor," reagoval v neděli Jančura.

Doplnil, že pochybuje právě o tom, že Chovanec je "slušným a chudým" politikem. Připomněl, že Chovanec absolvoval práva v Plzni. Rychlost studia v minulosti vyvolala pochybnosti o jeho regulérnosti. Chovanec se rozhodl, že bakalářský titul z Plzně nebude používat.

Podnikatel se žlutými autobusy a vlaky Jančura polepil autobusy v pátek. Kromě portrétu a telefonního čísla Chovance přidal i kontakt na premiéra Bohuslava Sobotku. Doplnil je nápisy „Langer II“ a „ČSSD ve stopách ODS“.

Kampaní prý chtěl podpořit Roberta Šlachtu. „Mám obavu, že cílem změn v policii prosazovaných ministrem Chovancem a ČSSD je zastavit vyšetřování významných korupčních kauz propojených zejména s kmotry a politiky," zdůvodnil Jančura. Zdůraznil, že jde o jeho osobní aktivitu.

Podnikatel také vyzval lidi, aby politikům napsali, co si o reorganizaci myslí. "Pokud politik ztratí kontakt se svými občany, může občan navázat kontakt s politikem sám,“ řekl Jančura. Chovanec v neděli na videu reagoval, že názory lidí si rád vyslechne.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Biden telefonoval s Putinem, hovořilo se o dohodě Nový START, otravě Navalného i o prosincovém hackerském útoku na americké úřady, oznámil Bílý dům.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Poslanci odmítli legalizaci konopí, přinesla by zdravotní rizika, míní Blatný

Sněmovna odmítla omezenou legalizaci konopí. Návrh skupiny čtyř desítek poslanců ze šesti klubů předpokládal, že by si bezúhonní dospělí lidé mohli bez hrozby postihu vypěstovat a zpracovat doma až pět rostlin konopí. Plénum novelu o návykových látkách, za níž stojí zejména Piráti, zamítlo na návrh SPD hlasy 55 z 89 přítomných poslanců už v úvodním kole.

Pirátský poslanec Tomáš Vymazal zdůrazňoval, že změna by mohla zabránit kriminalizaci jinak bezúhonných lidí. "Konopí je v Česku velice oblíbené. Dle různých studií s ním má zkušenost více než každý čtvrtý mladistvý a u dospělých jsou to dokonce dva z pěti," uvedl. Regulace by podle poslance měla nahradit podle něho selhávající represi. Podle předsedy STAN Víta Rakušana jde o odstraňování státem řízeného pokrytectví.

Naopak ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) upozorňoval na to, že novela je v rozporu s mezinárodním právem a protidrogovou politikou. "Přináší velká sociální a zdravotní rizika," uvedl. Ministr také varoval před možnou drogovou turistikou za takzvaným rekreačním konopím.

Novela předpokládala, že lidé by mohli mít doma beztrestně až 1,25 kilogramu sušiny konopí. Ostatním lidem by pěstitelé museli zabránit ve volném přístupu k tomuto konopí pod hrozbou pokuty až 15 000 korun. Až 30 gramů by mohli lidé nosit u sebe i mimo obydlí. Stejné množství, tedy 30 gramů, by mohli legálně předat jinému dospělému člověku, ovšem výhradně bezplatně. Totéž mělo platit pro produkty získané z konopí.

Předkladatelé tvrdili, že omezená legalizace konopí by zmenšila černý trh a vedla by také ke snížení trestné činnosti, která se s ním váže.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Lamparda u fotbalistů Chelsea nahradil Tuchel

Novým trenérem fotbalistů Chelsea byl podle očekávání jmenován Němec Thomas Tuchel. Londýnský klub dnes oznámil, že s bývalým kouřem Paris St. Germain či Dortmundu podepsal smlouvu na rok a půl s opcí. Tuchel nahradil odvolaného Franka Lamparda.

Tuchel v novém působišti už dnes povede první trénink a premiéra na lavičce ho čeká ve středečním ligovém utkání s Wolverhamptonem. "Nikdy není příjemné měnit trenéra uprostřed sezony, ale jsme rádi, že v Thomasi Tuchelovi se nám podařilo získat jednoho z nejlepších evropských trenérů," uvedla na klubovém webu ředitelka Chelsea Marina Granovská.

Sedmačtyřicetiletý Tuchel naposledy vedl Paris St. Germain, kde v prosinci skončil. Francouzský celek trénoval od května 2018 a s týmem vyhrál v obou sezonách mimo jiné francouzskou ligu a v uplynulém ročníku s ním došel do finále Ligy mistrů. V minulosti působil také v Mohuči a Dortmundu, se kterým v roce 2017 vyhrál Německý pohár.

V Chelsea nahradil Lamparda, který byl odvolán kvůli neuspokojivým výsledkům. "Blues" pod vedením nejlepšího klubového střelce z posledních osmi ligových duelů zvítězili pouze ve dvou a propadli se až na devátou pozici. Bývalý záložník vedl Chelsea od léta 2019 a v první sezoně s ní obsadil čtvrté místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy