Chovanec odpovídá Jančurovi: Reklama na autobusech je pro mě čest, jsem jen obyčejný chlap z Plzně

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 19. 6. 2016 17:28
Ironické poděkování poslal v neděli ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) podnikatelu Radimu Jančurovi. Ten v pátek zveřejnil ministrovu fotku s telefonním číslem na svých žlutých autobusech. Chovanec zareagoval prostřednictvím veřejného videa, na kterém Jančuru srovnává s ministrem financí Andrejem Babišem. "Na slovník vás miliardářů prostě nemám," říká na nahrávce. Před autem Veřejné bezpečnosti pak uzavírá, že chce barevný, ne žlutý svět.
Výlep na autobusech RegioJet.
Výlep na autobusech RegioJet. | Foto: Facebook Ondřej Jakob

Praha - Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) v neděli natočil video, v němž ironicky poděkoval podnikateli Radimu Jančurovi, který na svých autobusech RegioJet v pátek zveřejnil Chovancovu fotku s telefonním číslem.

Chovancova odpověď podnikateli Jančurovi
Chovancova odpověď podnikateli Jančurovi | Video:

"Když jste téměř třemi lety poskytl zdarma reklamní plochy na svých žlutých autobusech dalšímu miliardáři panu Andreji Babišovi, netušil jsem, že se stejné cti letos dostane i mně,“ říká na videu Chovanec. Dodal, že před volbami si toho velmi váží.

Jančuru, který akcí reagoval na probíhající změny v organizaci policie, na videu srovnává s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). "Na slovník vás miliardářů já prostě nemám. Když si vzpomenu na ty sprosťárny na koaličních radách nebo Bezpečnostní radě státu anebo na esemesky, které jste mi před několika dny posílal, tak je to jasné. Ze mě prostě miliardář nikdy nebude," uvedl Chovanec.

On sám je prý „obyčejný chlap z Plzně, co rád chodí do posilky a na ryby a vždycky si myslel, že říct něco na rovinu nevadí“. V závěru videa Chovanec před autem Veřejné bezpečnosti říká, že chce barevný, ne žlutý svět.

Jančura zatím video neviděl

"Já mám právo zveřejňovat svůj názor na něj, on (Chovanec) má právo zveřejňovat svůj názor," reagoval v neděli Jančura.

Doplnil, že pochybuje právě o tom, že Chovanec je "slušným a chudým" politikem. Připomněl, že Chovanec absolvoval práva v Plzni. Rychlost studia v minulosti vyvolala pochybnosti o jeho regulérnosti. Chovanec se rozhodl, že bakalářský titul z Plzně nebude používat.

Podnikatel se žlutými autobusy a vlaky Jančura polepil autobusy v pátek. Kromě portrétu a telefonního čísla Chovance přidal i kontakt na premiéra Bohuslava Sobotku. Doplnil je nápisy „Langer II“ a „ČSSD ve stopách ODS“.

Kampaní prý chtěl podpořit Roberta Šlachtu. „Mám obavu, že cílem změn v policii prosazovaných ministrem Chovancem a ČSSD je zastavit vyšetřování významných korupčních kauz propojených zejména s kmotry a politiky," zdůvodnil Jančura. Zdůraznil, že jde o jeho osobní aktivitu.

Podnikatel také vyzval lidi, aby politikům napsali, co si o reorganizaci myslí. "Pokud politik ztratí kontakt se svými občany, může občan navázat kontakt s politikem sám,“ řekl Jančura. Chovanec v neděli na videu reagoval, že názory lidí si rád vyslechne.

 

Právě se děje

Další zprávy