Nečas si poranil lýtko, státní svátek stráví na lůžku

ČTK ČTK
28. 10. 2012 13:35
Kvůli zranění při sportu se premiér nezúčastní nedělního ceremoniálu na Hradě
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Premiér Petr Nečas (ODS) zrušil svůj nedělní program a účast na oslavách státního svátku, protože si při sportu poranil lýtko.

Lékaři mu důrazně doporučili klid na lůžku, aby se předešlo možnému žilnímu zánětu s rizikem trombózy.

ČTK to v neděli sdělil mluvčí vlády Michal Schuster. Nečase tak čeká intenzivní léčba, aby mohl od pondělí opět bez omezení absolvovat celý svůj pracovní program.

Večer tak nebude moci jít na Hrad na večerní ceremoniál předávání státních vyznamenání u příležitosti 94. výročí založení Československa.

"Předseda vlády Petr Nečas si v sobotu při sportovních aktivitách přivodil bolestivý otok lýtka. Ve večerních hodinách byl ošetřen v nemocnici," uvedl Schuster.

Nečase v pondělí čeká náročnější program, jede se svým kabinetem do Uherského Hradiště a Trenčína na vůbec první společné zasedání se slovenskou vládou.

Ovšem klíčový pro Nečasovu politickou budoucnost bude celý příští týden. Ve středu má sněmovna jednat o vládním daňovém balíčku, s nímž vláda spojila důvěru, a o víkendu čeká Nečase vypjatý kongres ODS, který bude rozhodovat o vedení strany a který naznačí i budoucí vývoj ve vládní koalici.

Loni v květnu se Nečas podrobil plánovanému chirurgickému zákroku na oční klinice. Krátce měl omezený program. Operace spadla do doby jedné z mnoha krizí jeho vlády.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Havlíčková je juniorskou vicemistryní světa v běhu do vrchu

Barbora Havlíčková se stala juniorskou vicemistryní světa v běhu do vrchu. Devatenáctiletá běžkyně na lyžích ve svém doplňkovém sportu na šampionátu v Argentině nestačila jen na Angelu Matteviovou z Itálie a přidala další cenný kov k evropskému juniorskému zlatu z červencového šampionátu v Zermattu.

Havlíčková běžela závod jen z lyžařské přípravy, přesto v deštivé Argentině uspěla na zhruba sedm a půl kilometru dlouhé trati, která byla těsně před závodem upravena. Zmizel z ní nebezpečný přeběh přes řeku.

S italskou rivalkou si prohodily pořadí z kontinentálního mistrovství, kde rovněž obsadily první a druhé místo. Ve Švýcarsku vyhrála s náskokem 51 sekund česká reprezentantka, tentokrát byla o 44 sekund rychlejší Italka. Na stříbrné pozici byla ale Havlíčková bezpečně.

Úspěch mladých českých závodnic podtrhla čtvrtým místem Alena Matějáková, kterou dělilo jen pět sekund od bronzové Francouzky Jade Rodriguezové. Další dvě Češky Anežka Ševčíková a Gabriela Veigertová skončily na začátku třetí desítky. Mezi juniory byl Benjamin Vrbovský patnáctý.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bílý dům zveřejnil přepis staršího telefonátu Trumpa se Zelenským

Bílý dům v pátek zveřejnil shrnující přepis dubnového telefonátu amerického prezidenta Donalda Trumpa s Volodymyrem Zelenským, ve kterém mu gratuloval k vítězství v prezidentských volbách na Ukrajině a zval ho na návštěvu Washingtonu. Trumpův úřad dal přepis k dispozici v době, kdy ve Sněmovně reprezentantů vypovídá bývalá velvyslankyně na Ukrajině Marie Yovanovitchová. Kongresmani prezidenta vyšetřují kvůli jeho postupu vůči Kyjevu.

Jádrem sporu mezi demokratickými kongresmany a Trumpem je prezidentův červencový hovor se Zelenským. Trump chtěl podle kritiků nátlakem na Kyjev získat kompromitující informace na svého volebního soka Joea Bidena, čímž se pokusil zneužít Ukrajinu ve volebním boji v USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy