Nečas si poranil lýtko, státní svátek stráví na lůžku

ČTK ČTK
28. 10. 2012 13:35
Kvůli zranění při sportu se premiér nezúčastní nedělního ceremoniálu na Hradě
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Premiér Petr Nečas (ODS) zrušil svůj nedělní program a účast na oslavách státního svátku, protože si při sportu poranil lýtko.

Lékaři mu důrazně doporučili klid na lůžku, aby se předešlo možnému žilnímu zánětu s rizikem trombózy.

ČTK to v neděli sdělil mluvčí vlády Michal Schuster. Nečase tak čeká intenzivní léčba, aby mohl od pondělí opět bez omezení absolvovat celý svůj pracovní program.

Večer tak nebude moci jít na Hrad na večerní ceremoniál předávání státních vyznamenání u příležitosti 94. výročí založení Československa.

"Předseda vlády Petr Nečas si v sobotu při sportovních aktivitách přivodil bolestivý otok lýtka. Ve večerních hodinách byl ošetřen v nemocnici," uvedl Schuster.

Nečase v pondělí čeká náročnější program, jede se svým kabinetem do Uherského Hradiště a Trenčína na vůbec první společné zasedání se slovenskou vládou.

Ovšem klíčový pro Nečasovu politickou budoucnost bude celý příští týden. Ve středu má sněmovna jednat o vládním daňovém balíčku, s nímž vláda spojila důvěru, a o víkendu čeká Nečase vypjatý kongres ODS, který bude rozhodovat o vedení strany a který naznačí i budoucí vývoj ve vládní koalici.

Loni v květnu se Nečas podrobil plánovanému chirurgickému zákroku na oční klinice. Krátce měl omezený program. Operace spadla do doby jedné z mnoha krizí jeho vlády.

 

Právě se děje

před 46 minutami

ČNB ponechala limity pro poskytování hypoték beze změny, upozornila na nedostupnost bydlení

Česká národní banka ponechala poměr výše hypotečního úvěru a hodnoty zastavené nemovitosti (LTV) na 90 procentech. Zároveň nepovažuje nyní za nezbytné další dva limity pro poskytování hypoték obnovit a ani zpřísňovat jiné parametry pro poskytování hypoték, informovala na čtvrteční tiskové konferenci.

V červnu centrální banka zrušila u posuzování žádostí o hypotéku limit pro poměr mezi měsíční splátkou veškerých úvěrů proti celkovému čistému měsíčnímu příjmu (DSTI). Předtím v dubnu zrušila limit poměru výše dluhu a čistého příjmu žadatele o úvěr (ukazatel DTI).

ČNB zároveň konstatovala, že pokračující silný růst cen nemovitostí v Česku zhoršil příjmovou dostupnost bydlení a způsobil nárůst nadhodnocení cen bydlení. Banka nadhodnocení odhaduje v průměru na 17 procent, ve vybraných lokalitách s vysokým podílem investičních bytů jde až o 25 procent.

ČNB současně nechala rezervu na ochranu úvěrového trhu, tzv. sazbu proticyklické kapitálové rezervy, pro všechny banky, spořitelní a úvěrní družstva a obchodníky s cennými papíry na 0,5 procenta.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie propustila muže, který naboural do brány sídla Merkelové

Řidiče, který ve středu autem narazil do příjezdové brány sídla německé kancléřky Angely Merkelové v centru Berlína, policie ve čtvrtek propustila. Rozhodnutí zdůvodnila tím, že není důvod muže dále zadržovat. Případ kvůli politickému pozadí prověřuje kriminální policie. K motivu se nevyjádřila, muž ale podobný čin spáchal již před šesti lety, kdy rovněž najel do plotu kancléřství.

Auto 54letý muž popsal nápisy, které byly protiglobalizační. V roce 2014 měl na voze vzkaz o ochraně klimatu a také vyznání lásky. To, že za oběma událostmi stojí jeden člověk, potvrdilo ve středu ministerstvo vnitra.

Německá média bezprostředně po incidentu spekulovala, že muž se mohl potýkat s psychickými problémy. Podle policie ale převoz na psychiatrické oddělení není třeba. Při nehodě, která byla zřejmě úmyslná, se nikdo nezranil, škody na plotu i na voze jsou jen malé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy