Politikář: Feministky se vzbouřily, chtějí Zemanovkyně

Jan Lipold Jan Lipold
11. 10. 2013 16:10
Skóre SPOZu je 50:2.
Foto: Tomáš Kunc

Politikář - Máme dost české politické sexmise! Máme dost politiky bez žen! Máme dost planých slibů! České feministky přitvrdily a na pondělí čtrnáctého večer ohlásily na Malostranské náměstí otužilecko-protestní happening Nahoře bez.

Soudíme, že poslední kapkou byly pro ženskou lobby billboardy Zemanovců. Ta přehlídka samců středního věku se saky vyzývavě pohozenými přes lídří rámě.

Proklepli jsme si krajské kandidátní listiny SPOZ a z 52 lidí na prvních třech místech jsme napočítali plné 2 ženy. Z toho ale jednu lídryni: ekonomku Ilonu Švihlíkovou z Vysočiny, jejíž plakáty nastudujeme do příště za domácí úkol.

Velmi kreativně přistoupili Zemanovci k rubrice "povolání kandidáta". Nebojí se pochválit. Jsme opravdu zvědavi, co bude vytištěno na hlasovacích lístcích.

Vratislav Mynář je na kandidátní listině povoláním „Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Miloše Zemana, zakladatel dobročinného občanského sdružení Kopretina", což se tu pochopitelně vyjímá lépe, než kdyby připomínal svůj tvrdý byznys. Povolání Františka Čuby nezní "důchodce", nýbrž „agronom, šéf legendárního JZD Slušovice, odborník na zemědělství, radní Zlínského kraje".

Jestli budou všechny strany počítat s tím, že voliči jsou negramotní a je třeba jim vysvětlovat pojmy jako „agronom", pak budou muset být hlasovací lístky formátu A3.

Kolonka „povolání" funguje u SPOZu jako takový zestručněný životopis zásluh. S jednou výjimkou: předák hazardní lobby Petr Vrzáň kandiduje cudně jako „výkonný ředitel asociace - profesního sdružení firem". Zemanovci dobře vědí, proč.

Více Politikáře najdete v Insideru. Celkově nám tento týden připadal jako jedna velká reklama na Českou republiku.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Životní minimum se zvyšuje z 3410 na 3860 Kč měsíčně

Životní minimum se od středy zvyšuje o 13,2 procenta, a to po více než osmi letech. Pro samotného dospělého se měsíční částka zvedá z 3410 na 3860 korun. U dětí a dospělých v rodině se pohybuje nově od 1970 do 3550 korun, roste tak o 230 až 410 korun. Existenční minimum činí 2490 místo dosavadních 2200 korun.

S životním minimem se srovnává příjem žadatelů o dávky. Zjišťuje se tak, zda mají na pomoc od státu nárok. Například přídavek na dítě či porodné je pro rodiny s příjmem pod 2,7násobek minima. Nejnižší uznaná částka pro život se využívá třeba i pro stanovení nezabavitelného minima u dlužníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy