Franz rozjel čistky. "Nesvěřím se do rukou diletantů."

Jan Lipold Jan Lipold
31. 1. 2014 16:50
Politikář: Lžiministr zemědělství poslal hladovkáři dárkový koš, to je výsměch
Foto: Jiří Kropáček

Politikář - Dobrý den, milí čtenáři. Nástup vlády Sobuhlava Sobotky byl podle očekávání spojen s řadou pitoreskních situací. Počínaje oficiální týmovou soupiskou, na které byli úplně jiní lidé, než jací pak podepsali jmenování a rozlezli se po ministerstvech.

V každé slušné lize by byl takový zápas kontumován, protože nastoupit smí pouze hráči, uvedení v zápisu o utkání a opatření platným registračním průkazem. To vám potvrdí Franz i Straka.

Kdežto v politice se jako obvykle na pravidla kašle. Nominace ministrů je jen cárem papíru. Výsledkem je, že pan Richard Brabenec z Převýšova se už třetí den právem a marně domáhá klíčů od životního prostředí a služebního auta s majáčkem, které uzmul jakýsi dodatečně povolaný chemický Brabec. Pan Martin Jurečka (66) k nám přijel dokonce až z Chorvátského Grobu a od středy drží hladovku před ministerstvem zemědělství. Odmítli ho pustit přes vrátnici a lžiministr Marian Jurečka mu poslal dárkový koš se střívky drobných uzenářů.

Tato vláda se prostě od samého počátku potýká s těžkou krizí identity. Zemanovi odborníci proti ní byli naprosto legitimním sborem s platnými občankami. Vědělo se, kdo je kdo. Nývlt byl Nývltem a premiér nestřídal brýle jako ponožky.

Co se škádlívá, rádo se mívá, odpověděl kouč Sobotka na připomínku šéfa svazu, že má v těch svých jménech trochu hokej. Na Úřadu vlády už jsme si zvykli na leccos, ale že tu mediální trénink převzala teta Kateřina, nás přece jen trochu překvapilo. Bude to klást vyšší nároky i na zástupce sdělovacích prostředků. Dobrý den, vítám vás na tiskové konferenci po dnešním jednání a prosím pana premiéra o úvodní slovo. - Děkuji. Dámy a pánové, kolik třešní, tolik višní. Víc děr - víc syslů. Víc hlav - víc smyslů. Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. A teď je prostor pro vaše otázky. Host do domu, Bůh do domu.

Na ministerstvech se mezitím rozběhly první čistky. Rozruch vyvolal především náměstek Vladimír Franz, který na hodinu vyrazil ředitelku odboru barevného tetování a vedoucího oddělení piercingu. Pro neschopnost. „Mám nejen právo, ale i povinnost přivést do státních služeb skutečné odborníky, kterým mohu plně důvěřovat. Nesvěřím se do rukou diletantů. Ani pan ministr by si to nezasloužil."

Ačkoli důraz na živou kulturu programové prohlášení vlády teprve položí, duo Herman & Franz se už v pátek vypravilo na lukrativní turné po Tyrolsku, kde vystoupí jako předskokani DJ Ötziho. Sponzoruje Agröfert.

Kromě toho Mirek Topolánek musel do nemocnice se zlomeným prstem. Nechápeme, proč média veřejnosti zatajila, že šlo o prostředníček.

Bývalý poslanec Babák, na kterého všichni šťastně zapomněli, zničehonic obeslal redakce tiskovým prohlášením s názvem „Kauza vyražených zubů: Nový svědek účelově lže". Neboli, jak se vyjádřil poručík Dub směrem ke svému sluhovi Kunertovi: „Chceš dostat novejch pár facek?"

Praha 6 uspořádala hon na přemnožená divoká prasata, zatímco papežem vypuštěné holubice míru se staly kořistí racka a vrány. A samozřejmě Justina Biebera. Už dost. Nechceme násilí! Hezký víkend.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Italský senátní výbor rozhodl, že Salvini má být vyšetřován. Čelí obvinění ze zneužití pravomoci kvůli blokádě lodí s migranty

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou záchranných lodí s migranty. Pokud by soud shledal lídra nejpopulárnější italské strany vinným, hrozilo by mu až 15 let za mřížemi. Zároveň by mu mohlo být zakázáno zastávat politickou funkci, což by mu zabránilo usilovat o post premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy