Franz rozjel čistky. "Nesvěřím se do rukou diletantů."

Jan Lipold Jan Lipold
31. 1. 2014 16:50
Politikář: Lžiministr zemědělství poslal hladovkáři dárkový koš, to je výsměch
Foto: Jiří Kropáček

Politikář - Dobrý den, milí čtenáři. Nástup vlády Sobuhlava Sobotky byl podle očekávání spojen s řadou pitoreskních situací. Počínaje oficiální týmovou soupiskou, na které byli úplně jiní lidé, než jací pak podepsali jmenování a rozlezli se po ministerstvech.

V každé slušné lize by byl takový zápas kontumován, protože nastoupit smí pouze hráči, uvedení v zápisu o utkání a opatření platným registračním průkazem. To vám potvrdí Franz i Straka.

Kdežto v politice se jako obvykle na pravidla kašle. Nominace ministrů je jen cárem papíru. Výsledkem je, že pan Richard Brabenec z Převýšova se už třetí den právem a marně domáhá klíčů od životního prostředí a služebního auta s majáčkem, které uzmul jakýsi dodatečně povolaný chemický Brabec. Pan Martin Jurečka (66) k nám přijel dokonce až z Chorvátského Grobu a od středy drží hladovku před ministerstvem zemědělství. Odmítli ho pustit přes vrátnici a lžiministr Marian Jurečka mu poslal dárkový koš se střívky drobných uzenářů.

Tato vláda se prostě od samého počátku potýká s těžkou krizí identity. Zemanovi odborníci proti ní byli naprosto legitimním sborem s platnými občankami. Vědělo se, kdo je kdo. Nývlt byl Nývltem a premiér nestřídal brýle jako ponožky.

Co se škádlívá, rádo se mívá, odpověděl kouč Sobotka na připomínku šéfa svazu, že má v těch svých jménech trochu hokej. Na Úřadu vlády už jsme si zvykli na leccos, ale že tu mediální trénink převzala teta Kateřina, nás přece jen trochu překvapilo. Bude to klást vyšší nároky i na zástupce sdělovacích prostředků. Dobrý den, vítám vás na tiskové konferenci po dnešním jednání a prosím pana premiéra o úvodní slovo. - Děkuji. Dámy a pánové, kolik třešní, tolik višní. Víc děr - víc syslů. Víc hlav - víc smyslů. Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. A teď je prostor pro vaše otázky. Host do domu, Bůh do domu.

Na ministerstvech se mezitím rozběhly první čistky. Rozruch vyvolal především náměstek Vladimír Franz, který na hodinu vyrazil ředitelku odboru barevného tetování a vedoucího oddělení piercingu. Pro neschopnost. „Mám nejen právo, ale i povinnost přivést do státních služeb skutečné odborníky, kterým mohu plně důvěřovat. Nesvěřím se do rukou diletantů. Ani pan ministr by si to nezasloužil."

Ačkoli důraz na živou kulturu programové prohlášení vlády teprve položí, duo Herman & Franz se už v pátek vypravilo na lukrativní turné po Tyrolsku, kde vystoupí jako předskokani DJ Ötziho. Sponzoruje Agröfert.

Kromě toho Mirek Topolánek musel do nemocnice se zlomeným prstem. Nechápeme, proč média veřejnosti zatajila, že šlo o prostředníček.

Bývalý poslanec Babák, na kterého všichni šťastně zapomněli, zničehonic obeslal redakce tiskovým prohlášením s názvem „Kauza vyražených zubů: Nový svědek účelově lže". Neboli, jak se vyjádřil poručík Dub směrem ke svému sluhovi Kunertovi: „Chceš dostat novejch pár facek?"

Praha 6 uspořádala hon na přemnožená divoká prasata, zatímco papežem vypuštěné holubice míru se staly kořistí racka a vrány. A samozřejmě Justina Biebera. Už dost. Nechceme násilí! Hezký víkend.

 

Právě se děje

před 50 minutami

O brexitové dohodě se dnes jednat nebude, rozhodl předseda britské Dolní sněmovny

Předseda dolní komory britského parlamentu John Bercow zablokoval nový pokus vlády předložit poslancům ke schválení dohodu o brexitu. Vláda podle něj navrhovala v zásadě stejné usnesení jako v sobotu, přičemž se nezměnily vnější okolnosti, nové projednávání této otázky by tudíž porušovalo procedurální pravidla.

Při mimořádném sobotním zasedání parlamentu nakonec nedošlo na jasný verdikt o návrhu brexitové dohody jako takovém. Dolní sněmovna však odhlasovala, že dohodu neschválí, dokud nebude její obsah převeden do britského práva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy