Navrhl poslat uprchlíky do Terezína, výroky řeší policie

ČTK ČTK
7. 9. 2015 15:44
Kriminalisté se budou zabývat facebookovým statusem předsedy Národní demokracie Adama B. Bartoše. Ten zveřejnil slova o tom, že by se uprchlíci mohli koncentrovat v pevnosti Terezín. Policie se zabývá i dalšími trestními oznámeními na Bartoše. Prověřují například sérii plakátů Národní demokracie, na kterých je zobrazena výzva ke "střelbě do černého" nebo slogan "škodná ohrožuje celý revír".
Adam B. Bartoš
Adam B. Bartoš | Foto: Facebook

Praha - Pražská policie se začala zabývat výroky předsedy Národní demokracie Adama B. Bartoše na adresu uprchlíků, které zveřejnil na svém facebookovém profilu. Řekla to policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Na Bartošova slova o tom, že by se migranti měli "koncentrovat" v Terezíně, upozornil policii server Romea.cz.

Foto: Facebook

"Nač vytvářet stanové tábory pro vetřelce u Břeclavi (a jinde) a stresovat a děsit místní obyvatele? Máme tu přece krásné pevnostní město Terezín (bezpečnější než nějaké stanové městečko), kde by se mohli vetřelci koncentrovat, než je vlaky odvezou domů...," uvedl na Facebooku Bartoš.

Kriminalisté budou nyní na základě podnětu serveru Romea.cz prověřovat, zda se předseda Národní demokracie nedopustil trestného činu.

Policisté se zabývají i dalšími trestními oznámeními na Bartoše a jeho stranu.

Prověřují například sérii plakátů Národní demokracie, na kterých je zobrazena výzva ke "střelbě do černého" nebo slogan "škodná ohrožuje celý revír". Běženci jsou i zde označováni jako vetřelci.

Server iDnes.cz také na počátku srpna uvedl, že byl Bartoš kvůli trestním oznámením do té doby na policii již čtyřikrát. Policie řeší například jeho projev, v němž s oprátkou v ruce na jedné z předešlých demonstrací hlásal, že pokud nebude konat vláda (proti uprchlíkům), bude konat on.

 

Právě se děje

Další zprávy