Červíček odejde z prezidia dřív. Bude šéfem krajské policie

Radek Nohl Radek Nohl
7. 3. 2014 12:20
Na odchodu již v tomto měsíci se Martin Červíček dohodl s náměstkem Tomášem Tuhým, který je pověřen řízením policie.
Martin Červíček odejde již v březnu z policejního prezidia. Dohodl se na tom s Tomášem Tuhým, který teď řídí policii.
Martin Červíček odejde již v březnu z policejního prezidia. Dohodl se na tom s Tomášem Tuhým, který teď řídí policii. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - I když byl Martin Červíček v čele tuzemské policie přes šestnáct měsíců, jeho éra byla z historie smazána a v budově prezidia byste jeho portrét vedle dalších policejních prezidentů hledali marně.

Červíček se po nuceném vyhazovu rozhodl, že o křeslo nejvýznamnějšího českého policisty již usilovat nebude. A teď - jak zjistil deník Aktuálně.cz - je téměř jasné, že se již po tomto měsíci přemístí do čela jednoho z krajů.

Jeho definitivní odchod z policejního prezidia je však poté, co se přesunul zpět na post náměstka, rychlejší, než se původně uvažovalo. Roli v tom hrála dohoda s Tomášem Tuhým. Ten je po odchodu Petra Lessyho jako první náměstek pověřen řízením tuzemské policie.
 
"Nepředpokládám, jak jsme se s panem Červíčkem dohodli, že by se měl po prvním dubnu ještě ujímat role náměstka pro službu kriminální policie a vyšetřování," potvrdil Aktuálně.cz Tuhý.

Červíček již před několika dny prohlásil, že má zájem stát se ředitelem policie v jednom z regionů. Hospodářské noviny uvedly, že by mělo jít o Královéhradecký kraj. Červíček odtud pochází a po rozchodu s poslankyní ODS Janou Černochovou tu má opět i rodinné vazby.

Zda bude Červíček právě šéfem v tomto regionu, ale Tuhý říct zatím nechce. A Červíček měl ve čtvrtek svůj telefon vypnutý.

"Je to na dohodě s příslušnými řediteli," prohlásil Tuhý. Upozornil tak na to, že křeslo šéfa ve zmíněném kraji je dnes obsazené. Policejním ředitelem Královéhradeckého kraje je Jan Švejdar. A aby se tam mohl Červíček přemístit, je nutné pro Švejdara najít nový post. Teoreticky by se mohl vrátit zpět na prezidium, kde již dříve působil.

"Záměr přesunout pana generála Červíčka do krajských struktur bude znamenat, že dojde k nějakým posunům. A jestli to bude Královéhradecký kraj, nebo to bude nějaký jiný, to je otázkou několika málo týdnů. V průběhu měsíce března tuto situaci vyřešíme," uvedl Tuhý.  

Tuhý tak během krátké doby bude zřejmě jmenovat dva náměstky policejního prezidenta. Po ekonomickém, kterého by chtěl vybrat během tohoto měsíce, začne hledat i nástupce Červíčka, který bude mít pod sebou mimo jiné protikorupční policii a Útvar pro odhalování organizovaného zločinu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy