Červíček odejde z prezidia dřív. Bude šéfem krajské policie

Radek Nohl Radek Nohl
7. 3. 2014 12:20
Na odchodu již v tomto měsíci se Martin Červíček dohodl s náměstkem Tomášem Tuhým, který je pověřen řízením policie.
Martin Červíček odejde již v březnu z policejního prezidia. Dohodl se na tom s Tomášem Tuhým, který teď řídí policii.
Martin Červíček odejde již v březnu z policejního prezidia. Dohodl se na tom s Tomášem Tuhým, který teď řídí policii. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - I když byl Martin Červíček v čele tuzemské policie přes šestnáct měsíců, jeho éra byla z historie smazána a v budově prezidia byste jeho portrét vedle dalších policejních prezidentů hledali marně.

Červíček se po nuceném vyhazovu rozhodl, že o křeslo nejvýznamnějšího českého policisty již usilovat nebude. A teď - jak zjistil deník Aktuálně.cz - je téměř jasné, že se již po tomto měsíci přemístí do čela jednoho z krajů.

Jeho definitivní odchod z policejního prezidia je však poté, co se přesunul zpět na post náměstka, rychlejší, než se původně uvažovalo. Roli v tom hrála dohoda s Tomášem Tuhým. Ten je po odchodu Petra Lessyho jako první náměstek pověřen řízením tuzemské policie.
 
"Nepředpokládám, jak jsme se s panem Červíčkem dohodli, že by se měl po prvním dubnu ještě ujímat role náměstka pro službu kriminální policie a vyšetřování," potvrdil Aktuálně.cz Tuhý.

Červíček již před několika dny prohlásil, že má zájem stát se ředitelem policie v jednom z regionů. Hospodářské noviny uvedly, že by mělo jít o Královéhradecký kraj. Červíček odtud pochází a po rozchodu s poslankyní ODS Janou Černochovou tu má opět i rodinné vazby.

Zda bude Červíček právě šéfem v tomto regionu, ale Tuhý říct zatím nechce. A Červíček měl ve čtvrtek svůj telefon vypnutý.

"Je to na dohodě s příslušnými řediteli," prohlásil Tuhý. Upozornil tak na to, že křeslo šéfa ve zmíněném kraji je dnes obsazené. Policejním ředitelem Královéhradeckého kraje je Jan Švejdar. A aby se tam mohl Červíček přemístit, je nutné pro Švejdara najít nový post. Teoreticky by se mohl vrátit zpět na prezidium, kde již dříve působil.

"Záměr přesunout pana generála Červíčka do krajských struktur bude znamenat, že dojde k nějakým posunům. A jestli to bude Královéhradecký kraj, nebo to bude nějaký jiný, to je otázkou několika málo týdnů. V průběhu měsíce března tuto situaci vyřešíme," uvedl Tuhý.  

Tuhý tak během krátké doby bude zřejmě jmenovat dva náměstky policejního prezidenta. Po ekonomickém, kterého by chtěl vybrat během tohoto měsíce, začne hledat i nástupce Červíčka, který bude mít pod sebou mimo jiné protikorupční policii a Útvar pro odhalování organizovaného zločinu.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy