Červíček odejde z prezidia dřív. Bude šéfem krajské policie

Radek Nohl Radek Nohl
7. 3. 2014 12:20
Na odchodu již v tomto měsíci se Martin Červíček dohodl s náměstkem Tomášem Tuhým, který je pověřen řízením policie.
Martin Červíček odejde již v březnu z policejního prezidia. Dohodl se na tom s Tomášem Tuhým, který teď řídí policii.
Martin Červíček odejde již v březnu z policejního prezidia. Dohodl se na tom s Tomášem Tuhým, který teď řídí policii. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - I když byl Martin Červíček v čele tuzemské policie přes šestnáct měsíců, jeho éra byla z historie smazána a v budově prezidia byste jeho portrét vedle dalších policejních prezidentů hledali marně.

Červíček se po nuceném vyhazovu rozhodl, že o křeslo nejvýznamnějšího českého policisty již usilovat nebude. A teď - jak zjistil deník Aktuálně.cz - je téměř jasné, že se již po tomto měsíci přemístí do čela jednoho z krajů.

Jeho definitivní odchod z policejního prezidia je však poté, co se přesunul zpět na post náměstka, rychlejší, než se původně uvažovalo. Roli v tom hrála dohoda s Tomášem Tuhým. Ten je po odchodu Petra Lessyho jako první náměstek pověřen řízením tuzemské policie.
 
"Nepředpokládám, jak jsme se s panem Červíčkem dohodli, že by se měl po prvním dubnu ještě ujímat role náměstka pro službu kriminální policie a vyšetřování," potvrdil Aktuálně.cz Tuhý.

Červíček již před několika dny prohlásil, že má zájem stát se ředitelem policie v jednom z regionů. Hospodářské noviny uvedly, že by mělo jít o Královéhradecký kraj. Červíček odtud pochází a po rozchodu s poslankyní ODS Janou Černochovou tu má opět i rodinné vazby.

Zda bude Červíček právě šéfem v tomto regionu, ale Tuhý říct zatím nechce. A Červíček měl ve čtvrtek svůj telefon vypnutý.

"Je to na dohodě s příslušnými řediteli," prohlásil Tuhý. Upozornil tak na to, že křeslo šéfa ve zmíněném kraji je dnes obsazené. Policejním ředitelem Královéhradeckého kraje je Jan Švejdar. A aby se tam mohl Červíček přemístit, je nutné pro Švejdara najít nový post. Teoreticky by se mohl vrátit zpět na prezidium, kde již dříve působil.

"Záměr přesunout pana generála Červíčka do krajských struktur bude znamenat, že dojde k nějakým posunům. A jestli to bude Královéhradecký kraj, nebo to bude nějaký jiný, to je otázkou několika málo týdnů. V průběhu měsíce března tuto situaci vyřešíme," uvedl Tuhý.  

Tuhý tak během krátké doby bude zřejmě jmenovat dva náměstky policejního prezidenta. Po ekonomickém, kterého by chtěl vybrat během tohoto měsíce, začne hledat i nástupce Červíčka, který bude mít pod sebou mimo jiné protikorupční policii a Útvar pro odhalování organizovaného zločinu.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy