Obrazem: Násilí jsem nikdy nepoužil, zvířata u nás netrpí, tvrdí šéf Cirkusu Humberto

Cvičení lvů v cirkuse Humberto.
Obvykle se manéž cirkusu Humberto plní až v odpoledních hodinách. Tentokrát je však už v pátek dopoledne plná malých dětí, které doprovází učitelky, a novinářů.
Cirkus, který se momentálně nachází v pražské Krči, otevřel pro veřejnost už hodinu před obědem a vstupné tentokrát nevybírá.
...pak přichází na řadu dvojice slonů.
Dodává, že velikost výběhů sice není úplně ideální, cirkus se je však snaží neustále zvětšovat. "Vím, že naše prostory nejsou velké jako v zoologických zahradách. Jenže tam se na druhou stranu zvířata často nudí."
Foto: Radek Úlehla
Michaela Endrštová Michaela Endrštová
27. 9. 2019 20:05
Poslance čeká hlasování o změně zákona na ochranu zvířat. Přijetí novely bude znamenat zásadní zpřísnění pravidel pro veřejná vystupování s divokými zvířaty, zákaz čeká třeba drezúru nově narozených slonů. Některé cirkusy jsou ale proti. Chtějí lidem ukázat, že zvířata v cirkusech nemusí trpět. "Chceme, abychom byli souzeni za to, co skutečně děláme," říká iniciativa Cirkusy společně.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Běloruská KGB zastřelila opozičníka, při zátahu zemřel také jeden z agentů

Běloruská tajná služba KGB při zátahu v bytovém domě v Minsku zastřelila muže. Po smrti je i jeden z příslušníků, informovala v úterý na svých stránkách služba. Podle agentury Belta byl zastřelený muž spojen s opozicí.

KGB označila zabitého muže za teroristu. Tímto jazykem úřady v minulosti opakovaně popisovaly demonstranty či osoby vyjadřující odpor vůči režimu běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka.

Opoziční server Naša Niva uvedl, že člena běloruské KGB zastřelil a následně sám přišel o život 32letý programátor Andrej Zelcer, který pracoval pro americkou IT firmu.

Loni v létě vypukly v Bělorusku rozsáhlé demonstrace proti oficiálnímu vyhlášení Lukašenka vítězem prezidentských voleb. Opozice je přesvědčena, že hlasování provázely podvody a že skutečnou vítězkou byla opoziční vůdkyně Svjatlana Cichanouská. Lukašenko postupně protesty tvrdě potlačil a vězněním svých odpůrců se snaží v zemi umlčet veškerý nesouhlas.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Pákistánská armáda zabila deset ozbrojenců, údajně plánovali teroristické útoky

Pákistánské ozbrojené složky zabily v přestřelce na severozápadě země deset ozbrojenců, včetně čtyř velitelů, a zabavily také mnoho zbraní. Podle armády patřili bojovníci ke skupině, která stála za nedávnými útoky na civilisty a plánovala další údery. V úterý o tom informovala agentura AP.

Armáda zasahovala v oblasti Jižního Vazíristánu v provincii Chajbar Pachtunchvá, která byla až donedávna baštou hnutí Tehríke Tálibán (TTP). To je pákistánskou odnoží islamistického afghánského hnutí. Armáda ale neposkytla o operaci žádné podrobnosti ani informace o příslušnosti zabitých ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy