Obrazem: Násilí jsem nikdy nepoužil, zvířata u nás netrpí, tvrdí šéf Cirkusu Humberto

Cvičení lvů v cirkuse Humberto.
Obvykle se manéž cirkusu Humberto plní až v odpoledních hodinách. Tentokrát je však už v pátek dopoledne plná malých dětí, které doprovází učitelky, a novinářů.
Cirkus, který se momentálně nachází v pražské Krči, otevřel pro veřejnost už hodinu před obědem a vstupné tentokrát nevybírá.
...pak přichází na řadu dvojice slonů.
Dodává, že velikost výběhů sice není úplně ideální, cirkus se je však snaží neustále zvětšovat. "Vím, že naše prostory nejsou velké jako v zoologických zahradách. Jenže tam se na druhou stranu zvířata často nudí."
Foto: Radek Úlehla
Michaela Endrštová Michaela Endrštová
27. 9. 2019 20:05
Poslance čeká hlasování o změně zákona na ochranu zvířat. Přijetí novely bude znamenat zásadní zpřísnění pravidel pro veřejná vystupování s divokými zvířaty, zákaz čeká třeba drezúru nově narozených slonů. Některé cirkusy jsou ale proti. Chtějí lidem ukázat, že zvířata v cirkusech nemusí trpět. "Chceme, abychom byli souzeni za to, co skutečně děláme," říká iniciativa Cirkusy společně.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy