Naše vojsko po Hitlerovi nabízí i hrnky s Heydrichem. Lidé to tak chtějí, brání se nakladatelství

Michal Polák Michal Polák
6. 4. 2017 16:25
K Adolfovi Hitlerovi, kterého na hrnku prodává nakladatelství Naše vojsko už od února, v posledních dnech přibyl taky někdejší zastupující říšský protektor v protektorátu Čechy a Morava a jeden z čelních nacistů Reinhard Heydrich. Ředitel nakladatelství Emerich Drtina Aktuálně.cz řekl, že v žádném případě nejde o propagaci nacismu. "Nabídku produktů na našem e-shopu ovlivňuje poptávka zákazníků, jedná se jen o prodej sběratelských předmětů," ubezpečuje Drtina.
Reinhard Heydrich.
Reinhard Heydrich. | Foto: ČTK

Praha - Nakladatelství Naše vojsko rozšířilo na svém e-shopu nabídku dárkových předmětů.

Nově prodává hrnky a trička s někdejším zastupujícím říšským protektorem Reinhardem Heydrichem.

Jednoho z čelních nacistických pohlavárů na jaře 1942 v Praze během připravené odbojové akce zranili českoslověnští parašutisté, vyslaní z Velké Británie, Jan Kubiš a Jozef Gabčík.

Heydrich později zraněním podlehl. Nacisté v rámci odvetných opatření popravili tisíce českých vlastenců. A nechali vypálit obce Lidice a Ležáky.   

Nakladatelství v únoru začalo prodávat taky dárkové předměty s Adolfem Hitlerem, které se velmi rychle vyprodaly.

Od března jsou na e-shopu znovu.

Ředitel nakladatelství Emerich Drtina nechtěl rozšíření sortimentu komentovat.

"Nabídku produktů na našem e-shopu ovlivňuje poptávka zákazníků. V žádném případě tímto nechceme propagovat nacismus, jedná se jen o prodej sběratelských předmětů," vysvětlil Drtina.

Prodej těchto předmětů odsoudil historik Jindřich Marek.

"O legálnosti takového prodeje musí rozhodnout soud. Já osobně opovrhuji všemi, kdo kšeftují se symboly jakéhokoliv zločinného systému. Tohle je symbolika nacismu zcela jednoznačně," řekl Marek.

Nakladatelství Naše vojsko se jinak zaměřuje na publikaci knih s vojenskou, historickou a technickou tematikou.

Loni po vypršení autorských práv vydalo i zásadní knihu nacismu, Hitlerův pamflet "Mein Kampf".

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Svaz průmyslu: Velké firmy mají zájem o očkování zaměstnanců, doufají v rychlejší návrat do normálu

Většina velkých firem má zájem o očkování zaměstnanců proti covidu-19 podnikovými lékaři. Vyplývá to z rychlého šetření Svazu průmyslu a dopravy ČR, který ve čtvrtek představil jeho viceprezident Jan Rafaj. Podle odhadů svazu průmyslu by závodní lékaři a poskytovatelé zdravotní péče ve velkých firmách mohli naoočkovat až 1,2 milionu zaměstnanců. 

Své zaměstnance chtějí některé firmy k očkování i motivovat. Pracovníkům hodlají například proplácet dobu, kterou budou muset strávit očkováním. Podniky si od očkování slibují nejen výrazné snížení nemocnosti, ale i rychlejší návrat k normálnímu životu, upozornil Rafaj. Svaz průmyslu už minulý týden pomohl prosadit, že v druhé vlně očkování od května smí pomoct s vakcinací i firmy a jejich lékaři. Teď navrhuje, aby už při registraci k očkování mohli lidé zaškrtnout, že se chtějí nechat očkovat právě u svého zaměstnavatele.

Zdroj: ČTK
Další zprávy