Popel a pahýly stromů. Pravčický důl podlehl požáru, krajina se však už obnovuje

Pravčický důl po požáru.
...
Požár v Národním parku České Švýcarsko, který se hasičům už podařilo dostat pod kontrolu, za sebou zanechal znatelné škody. Fotografie z 2. srpna ukazují spálené smrky v Pravčickém dole.
Okolí Pravčické brány je pro lidi stále uzavřené a ještě nějakou dobu to tak zůstane. "Není žádoucí, aby tam nyní chodili turisti," dodává mluvčí parku.
"Hasiči pořád zmenšují zásahovou plochu, požár se jim daří ohraničovat. Ke konci týdne či začátkem příštího by uhašené požářiště mohli předat správě národního parku. Ta převezme požární hlídky a dohašování menších míst," říká mluvčí Národního parku České Švýcarsko Tomáš Salov.
Foto: Václav Sojka, NP České Švýcarsko
Barbora Doubravová Barbora Doubravová
4. 8. 2022 12:46
V národním parku České Švýcarsko hoří již druhý týden. Ve čtvrtek hasiči bojují s požárem hlavně u Pravčické brány a Křídelní stěny. Okolí Pravčické brány proto ještě zůstává veřejnosti uzavřené. Záběry správců parku ukazují spálenou krajinu nedalekého Pravčického dolu, skalnatého údolí, kde zbyly jen ohořelé pahýly stromů. Už po pár dnech od požáru tam ale začínají rašit nové rostliny.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy