Obrazem: Kráska bude ještě krásnější. Státní opera se začíná opravovat, bude to stát 858 milionů

Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
14. 3. 2017 12:18
Po čtyřiačtyřiceti letech se budova Státní opery v Praze znova začne opravovat. Rekonstrukce za 858 milionů má být hotova v létě roku 2018. Z hlediska diváka bude největší změnou výměna sedadel, která mají být v budoucnu vybavena moderní technologií. Přímo na svých sedadlech si návštěvníci například budou moci vybrat variantu titulků. Zrekonstruovány budou rovněž jevištní technologie, jako jsou propadla nebo točna. Veškerá technika na jevišti by měla být nově plně automatizovaná a centrálně řízená počítačem. Program této a příští sezony se odehrává na náhradních místech. Vedení divadla ale už připravuje program pro otevření opery.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 59 minutami

Dálnici D4 směrem na Prahu uzavřely na tři hodiny dvě dopravní nehody

Kvůli dvěma na sobě nezávislým nehodám mezi Příbramí a Dobříší byla ráno zhruba tři hodiny uzavřena dálnice D4 ve směru na Prahu. Policie odkláněla dopravu na sjezdu číslo 41 u Dubence, zpět na dálnici se auta vrací na exitu 32. Objízdná trasa vede po souběžné silnici přes obec Obořiště.

Při nehodách se nikdo nezranil, řekla příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová. K haváriím došlo na 34. kilometru kolem 05:30. Podle mluvčí do sebe při jedné jedné z nehod narazila tři auta, při druhé dva vozy. Příčinu havárií policisté vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy