Za napadení reportéra Aktuálně.cz na demonstraci hrozí útočníkovi pokuta 20 tisíc

ČTK ČTK
5. 12. 2022 13:11
Muži, který 17. listopadu v Praze při protestu proti České televizi a vládě napadl reportéra Aktuálně.cz, hrozí pokuta až 20 tisíc korun. Čelí podezření z přestupku proti občanskému soužití. Oznámila to policie, která věc předala k projednání na radnici Prahy 1.
Demonstranti napadli reportéra Aktuálně.cz Radka Bartoníčka | Video: Radek Bartoníček, Twitter/OstraVanda, Twitter/Barbora Mercury

"Policisté incident vyhodnotili jako podezření z přestupku proti občanskému soužití, kdy se podezřelý, jenž atakoval novináře, dopustil hrubého jednání," uvedla policie. Věc předala k projednání Úřadu městské části Praha 1. "Za tento přestupek hrozí pokuta až 20 tisíc korun," dodala.

Aktuálně.cz zveřejnilo den po protestu video ukazující, co se kolem reportéra Radka Bartoníčka odehrálo. Bartoníček uvedl, že při demonstraci mapoval celkové dění, dělal rozhovory a natáčel dav před sebou.

Někteří jedinci se ho během té doby snažili dostat mimo čelo průvodu, přestože nikomu nebránil v pohybu, popsal. "Jeden z nich mi srazil mobilní telefon, kterým natáčím," doplnil. Redakce Aktuálně se ve vyjádření ohradila proti tomu, aby byla média nebo novináři vnímaní jako reprezentanti jakékoliv strany sporů, o kterých nezávisle informují.

V souvislosti s protestem se policisté začali zabývat také slovním útokem jednoho z účastníků demonstrace vůči redaktorovi České televize Richardu Samkovi, oznámila policie už dříve. Na rasistické urážky upozornil server Romea.cz a zveřejnil video natočené během protestu.

Protestu proti České televizi a vládě se v den výročí 17. listopadu 1989 a 1939 zúčastnily tisíce lidí. Prošly Prahou k budově televize. Pochod zkomplikoval dopravu v Praze, policie zhruba na dvě hodiny uzavřela magistrálu ve směru z centra na Pankrác a dopravní podnik musel odklonit i náhradní autobusovou dopravu za metro C.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Při sesuvech půdy v jižním Peru zemřelo nejméně 36 lidí

Nejméně 36 lidí zemřelo v jižním Peru při sesuvech půdy, které byly způsobeny vytrvalými dešti. Uvedla to agentura AP s odvoláním na místní úřady.

Wilson Gutiérrez, představitel civilní obrany v okrese Mariano Nicolás Valcárcel, řekl místnímu rádiu, že v odlehlé části okresu bylo nalezeno 36 těl. Mezi mrtvými je pět lidí z dodávky, kterou strhl do řeky příval bahna.

V důsledku povodní a sesuvů půdy je podle civilní ochrany neobyvatelných 630 domů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Dálnici D5 na Tachovsku uzavřela ve směru na Prahu nehoda dodávky

Dálnici D5 u Boru na Tachovsku uzavřel v úterý ráno zhruba na hodinu ve směru na Prahu na 127. kilometru náraz dodávky do svodidel. Později byl provoz částečně obnoven. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) a policie. Podle policistů jsou na místě zranění.

Nehoda se stala kolem 05:00. Doprava byla nejprve odkloněna na Exitu 128 Bor až po Exit 119 Benešovice. Po 06:00 oznámilo ŘSD, že je už dálnice průjezdná jedním pruhem a netvoří se kolony.

Zdroj: ČTK
Další zprávy