Vláda vybere superúředníka příští týden, ve hře jsou 3 jména

ČTK ČTK
14. 1. 2015 13:45
Funkce náměstka ministra vnitra pro státní službu vzniká podle služebního zákona.
Ministr Milan Chovanec.
Ministr Milan Chovanec. | Foto: Ministerstvo vnitra

Praha - Klíčového náměstka ministra vnitra pro státní službu vybere vláda ze tří kandidátů až koncem příštího týdne.

Ve středu kabinet dostal informaci o dosavadním průběhu výběrového řízení. V nejbližší době mají všichni kandidáti obdržet oficiální vyrozumění.

"Jsou vybráni dva muži a jedna žena a ani jeden z nich není náměstkem ministra vnitra," řekl k trojici finalistů ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), který chtěl jejich jména zveřejnit až v momentě, kdy bude všem kandidátům doručena zpráva o tom, zda uspěli, či nikoliv.

Babiš jména prozradil

Jeho vládní kolega a ministr financí Andrej Babiš (ANO) jej ale předběhl a novinářům potvrdil, že v trojici jsou ředitel kanceláře náměstka ministra vnitra Josef Postránecký, tajemnice třebíčského městského úřadu Simeona Zikmundová a ředitel strukturálních fondů na ministerstvu průmyslu Břetislav Grégr.

Mezi nimi má kabinet rozhodnout na mimořádném zasedání v příštím týdnu, nejspíše ve čtvrtek nebo v pátek. "Pan premiér dnes jasně řekl, že předpokládá, že při tom finálním výběru budou tito tři účastni, aby se mohli členové vlády ještě zeptat, doptat," poznamenal k chystanému zasedání vlády ministr vnitra.

Superúředník bude jednat v EU

Funkce nazývaná také jako "superúředník" vzniká podle služebního zákona.

Náměstek bude šest let řídit státní správu a vyjednávat v Evropské unii. Do opakovaného tendru se přihlásilo 21 lidí, z toho 11 bylo vyřazeno pro nesplnění požadavků, z deseti zbývajících byla vybrána finální trojice.

Původní výběrové řízení bylo vypsáno už loni, nikdo z uchazečů ale tehdy nesplnil podmínky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy