Nákup autolékárniček byl podvod, zjistila inspekce

Domácí ČTK Domácí, ČTK
13. 6. 2011 15:00
Při podezřelé zakázce bylo nakoupeno přes 11 tisíc autolékárniček za více než 8,5 milionu
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Inspekce ministerstva obrany zjistila, že nákup autolékárniček do armádních vozidel provázel podvod. Obrana proto podala v této kauze další trestní oznámení, napsal server Lidovky.cz.

Inspekce už vyšetřování případu ukončila. Podle informací Lidových novin dospěla k závěru, že ministerstvo obměnu autolékárniček odbylo, a obchod tak byl "neefektivní a nehospodárný".

Velitel Základny zdravotnického materiálu v Bystřici pod Hostýnem, který je za nákupy odpovědný, podle inspekce kupní smlouvu vědomě podepsal, aniž by byly dodány lékárničky podle domluvených parametrů, uvedl server Lidovky.cz.

Případ nákupu zdravotnického materiálu u bystřického útvaru sledovala inspekce ministra obrany od podzimu. Podnětem k prověřování byl prý telefonát na protikorupční linku ministerstva. Při podezřelé zakázce zdravotnická základna nakoupila pro armádu přes 11 tisíc autolékárniček za více než 8,5 milionu korun.

Ministerstvo podalo v lednu trestní oznámení kvůli podezření ze zneužití pravomoci úřední osoby. Velitel Základny zdravotnického materiálu v Bystřici pod Hostýnem byl tehdy dočasně zproštěn funkce. Inspekce MO vyšetřovala kromě nákupu předražených autolékárniček asi 15 dalších obchodů.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Čína nebude tolerovat zasahování zahraničí v otázce Tchaj-wanu, varoval Peking

Z Pekingu ve středu zaznělo, že Čína nebude tolerovat intervenci zahraničních sil v otázce Tchaj-wanu. Na "tajné dohody" proto bude důrazně reagovat. Informovala o tom agentura Reuters. Tchaj-wan v úterý ohlásil dosud největší narušení svého vzdušného prostoru v jednom dni - vletělo do něj 28 čínských vojenských letounů. Zpráva přišla nedlouho poté, co lídři zemí skupiny G7 Čínu zkritizovali za její kroky v některých oblastech a zdůraznili důležitost míru a stability v Tchajwanském průlivu.

"Nikdy nebudeme tolerovat pokusy o získání nezávislosti nebo svévolný zásah zahraničních sil do otázky Tchaj-wanu, takže musíme na tyto tajné dohody rázně reagovat," sdělil ve středu na tiskové konferenci mluvčí kanceláře čínské vlády pro záležitosti Tchaj-wanu Ma Siao-kuang. Na dotaz, zda čínské narušení tchajwanského vzdušného prostoru souviselo s prohlášením lídrů zemí G7, odvětil, že za napětí může tchajwanská vláda.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Durant skvělým výkonem přiblížil Brooklyn k postupu do semifinále NBA

Basketbalista Kevin Durant předvedl jeden z nejlepších výkonů historie play off NBA, když 49 body, 17 doskoky a 10 asistencemi zařídil Brooklynu vítězství 114:108 nad Milwaukee a vedení ve čtvrtfinálové sérii 3:2 na zápasy. A to i přesto, že Nets většinu zápasu prohrávali až o 17 bodů. Nyní mají dva pokusy na to, aby poprvé od roku 2003 postoupili do semifinále.

Play off NBA - 2. kolo:

Východní konference - 5. zápas:

Brooklyn - Milwaukee 114:108, stav série 3:2.

Další zprávy