Náklaďák srazil zadní částí korby autobus

Report
30. 7. 2009 12:50
Oudoleň (Havlíčkobrodsko) - Včera před polednem se v obci Oudoleň srazil autobus s nákladním vozem.
Foto: Policie ČR

Podle informací policie zavinil nehodu pětadvacetiletý řidič náklaďáku, který příliš rychle vjel do pravotočivé zatáčky. V tu chvíli proti němu vyjel v protisměru autobus.

Řidič nákladního vozidla začal intenzivně brzdit, strhl řízení soupravy vpravo a zadní částí korby narazil do levého boku autobusu a poté do levého předního rohu autobusu, kde seděl řidič.

Následně sjel do silničního příkopu, přívěs zůstal stát částečně na silnici.

Při nehodě byl vážně zraněn 49letý řidič autobusu, který byl letecky transportován do nemocnice v Brně. Ke zranění cestujících v autobuse ani dalších osob nedošlo.

Policie při následném vyšetřování zjistila, že řidič nákladního vozu nemá řidičské oprávnění skupiny E a není držitelem průkazu profesní způsobilosti. Hrozí mu tak stíhání za podezření ze spáchání trestných činů ublížení na zdraví a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.


 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump odložil kvůli koronaviru summit G7, chce pozvat také Austrálii či Rusko

Americký prezident Donald Trump oznámil, že se rozhodl přeložit summit skupiny G7 z konce června na podzim. Kromě členských zemí chce pozvat také Austrálii, Rusko, Jižní Koreu a Indii. Informovala o tom agentura Reuters.

Do skupiny hospodářsky nejvyspělejších států světa G7 patří kromě USA rovněž Itálie, Japonsko, Kanada, Francie, Británie a Německo. Trump, který skupině G7 letos předsedá, tento týden prohlásil, že by nebyl lepší příklad znovuotevření světa po pandemii covidu-19 než uspořádání summitu vůdců zemí skupiny G7 v USA ke konci června. V sobotu ale agentura Reuters napsala, že kvůli přetrvávající hrozbě nákazy koronavirem Trumpovu pozvánku na červen odmítla německá kancléřka Angela Merkelová.

Šéf Bílého domu přitom podotkl, že současný formát skupiny G7 je "velmi zastaralý" a neodráží patřičně dění ve světě. Skupina by podle něj mohla být rozšířena například o Rusko, Austrálii, Jižní Koreu a Indii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy