Náklaďák přejel 46letou cyklistku, zemřela

Report
29. 10. 2009 9:47
Břeclav - Tragédie, při které zemřela šestačtyřicetiletá cyklistka, se odehrála v úterý kolem půl čtvrté odpoledne.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: HZSHK

K nehodě došlo na světelné křižovatce u supermarketu Billa v Břeclavi.

Podle informací jihomoravské policie řidič nákladního vozidla Liaz nedal přednost ženě, která jela ve vyhrazeném jízdním pruhu pro cyklisty.

Odbočující auto ženu srazilo a způsobilo jí vážná zranění, kterým později podlehla.

„Jednašedesátiletý řidič nebyl z našeho okresu a dopravní situaci v Břeclavi příliš neznal," vysvětluje policie, proč k nehodě došlo.

Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní. Celý případ nyní vyšetřuje kriminální policie.


 

Právě se děje

před 23 minutami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy