Nahé Američanky protestují v centru Prahy

Nahé Američanky protestují v centru Prahy
...nýbrž tak, jak je Pánbůh stvořil. Transparenty s nápisy "Nos svou vlastní kůži" nosily pečlivě na místech, která poutala pozornost kolemjdoucích nejvíce.
Kromě toho rozdávaly množství letáků, kterými upozorňovaly na drastické zacházení s hady, aligátory, krokodýly a dalšími zvířaty, jejichž kůže je používána na luxusní kožené výrobky. Chtěly tak vybídnout k nákupu oděvů ze syntetické kůže a k ušetření utrpení zvířatům, která jsou často stahována zaživa.
Jejich necudnost oděnou v bohulibý úmysl jim shůry toleroval svatý Jan Křtitel,...
...méně už správa Karlova mostu, které se střídmě zahalené ženy nějak nelíbily.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
7. 12. 2009 14:49

Dvě odvážné aktivistky z organizace Lidé pro etické zacházení se zvířaty se dnes dvě hodiny procházely po Karlově mostě s transparenty protestujícími proti stahování zvířat z kůže. Jejich těla oděná pouze do kalhotek byla pomalována hadími vzory a v proudu turistů budily značný zájem. "Nos svou vlastní kůži", hlásaly a kolemjdoucím rozdávaly letáky, kterými upozorňovaly na nehumánní zabíjení exotických zvířat pro módní průmysl.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Zemřel designér a keramik Václav Šerák

Ve věku 89 let zemřel designér a sochař Václav Šerák. Byl autorem řady keramických plastik a designérem výrobků několika keramických závodů. Se svým monumentálním a expresivním stylem se ale uplatnil i v architektuře nebo při tvorbě plastik z ledu a sněhu. O umělcově sobotním úmrtí dnes informovala kurátorka Dita Hálová, která v roce 2014 v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze realizovala autorovu retrospektivní výstavu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hvězdou týdne v NHL je díky pěti gólům Toffoli

Hvězdou týdne v NHL byl vyhlášen útočník Tyler Toffoli z Montrealu. Osmadvacetiletý Kanaďan byl ve sledovaném období nejlepším střelcem soutěže s pěti góly ze čtyř zápasů, během nichž si připsal celkově osm bodů.

Toffoli pomohl Canadiens stát se teprve druhým týmem v historii NHL, jenž získal alespoň bod v prvních šesti utkáních sezony. Montreal je navíc všechny odehrál na ledě soupeře.

Druhou hvězdou byl vyhlášen veterán Joe Pavelski. Šestatřicetiletý centr dovedl Dallas ke dvěma vítězstvím v úvodních dvou zápasech sezony sedmi body za tři góly a čtyři asistence, v obou případech navíc vstřelil vítězné branky.

Jako třetí byl oceněn brankář John Gibson z Anaheimu, který minulý týden zlikvidoval 95 z 99 střel. Ve třech utkáních měl průměr 1,33 inkasované branky na zápas a úspěšnost zásahů 96 procent.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Italský premiér Giuseppe Conte podá v úterý demisi. Uvádí to agentura Reuters. Conteho vláda ztratila minulý týden absolutní většinu v Senátu

Zdroj: ČTK
Další zprávy