Nagyová se dostane z vazby, u soudu řekne o své výplatě

Radek Nohl Radek Nohl
11. 7. 2013 11:56
Jde o kauzu, v níž je obžalován bývalý šéf zahraniční rozvědky Karel Randák
Jana Nagyová bude převezena do Prahy k soudu.
Jana Nagyová bude převezena do Prahy k soudu. | Foto: ČTK

Praha - Blízká spolupracovnice expremiéra Petra Nečase Jana Nagyová bude v pondělí převezena z ostravské vazební věznice k Obvodnímu soudu pro Prahu 1, kde bude pokračovat líčení v případu bývalého generála a šéfa zahraniční rozvědky Karla Randáka.

Bývalá vrchní ředitelka premiérova kabinetu Jana Nagyová má před soudem vypovídat kvůli tomu, že byla v médiích zveřejněna její výplatnice se statisícovými odměnami. V kauze figuruje jako poškozená.

To, že bude z vazby převezena, potvrdila deníku Aktuálně.cz mluvčí soudu Lenka Cihlářová. Nagyové advokát Eduard Bruna řekl, že o této skutečnosti ještě nic neví.

V průběhu líčení by měl vypovídat i expremiér Nečas. Kdy to bude, ale není podle Cihlářové zatím jisté.

Randákův obhájce Petr Kočí řekl, že výslechem Jany Nagyové se zřejmě státní zástupkyně Martina Adámková bude snažit prokázat, že jí zveřejněním její výplatnice byla způsobena vážná újma.

Karel Randák u soudu.
Karel Randák u soudu. | Foto: Ludvík Hradilek

Tím už Adámková argumentovala v první den, kdy jednání s Randákem začalo.

Generál ve výslužbě byl obžalován na základě trestního oznámení, které policii podali zástupci Úřadu vlády. Stalo se tak poté, co výplatní pásky Jany Nagyové na začátku loňského roku zveřejnil deník Insider.

Z nich vyplývá, že například za leden 2011 inkasovala k základnímu platu 33 590 korun mimořádnou odměnu sto tisíc korun, za březen pak dokonce 190 tisíc korun. Nečas následně zveřejnění výplatnic označil za politický útok a prohlásil, že byl překročen Rubikon.

Jana Nagyová míří k soudu? Staňte se fanouškem mé stránky na Facebooku a své názory na tuto kauzu pište zde.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Do nového mýtného systému je přihlášeno jen 82 tisíc aut. Hrozí kolaps, říká ministr

Do nového mýtného systému, jenž má být spuštěn od letošního prosince, bylo dosud přihlášeno 82.000 vozidel, celkem se očekává 450 000 vozů. Většinu z registrovaných tvoří velcí dopravci, z menších firem, které ovšem v současném systému tvoří v souhrnu většinu, se zaregistrovalo pouze pět procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy