Nagyová, Nečas, Rittig a další. Co dělají aktéři razie na Úřadu vlády tři roky poté

Marek Pokorný Radek Nohl Marek Pokorný, Radek Nohl
13. 6. 2016 9:40
Přesně tři roky poté, co Útvar pro odhalování organizovaného zločinu zatýkal na Úřadě vlády, stanula v pondělí znovu před soudem tehdejší ředitelka kabinetu (a milenka) premiéra Nečase Jana Nečasová (tehdy Nagyová). Soud se již podruhé začal zabývat tím, zda zneužila vojenskou rozvědku ke sledování tehdejší Nečasovy manželky Radky. První osvobozující verdikt totiž zrušil odvolací soud. Co vlastně dělají všichni aktéři kauzy, která vedla k pádu vlády?
Foto: Ludvík Hradilek

Jana Nečasová (Nagyová)

Tehdy

Pravá ruka a ředitelka kabinetu tehdejšího premiéra Petra Nečase, který tento měsíc přiznal před soudem, že byla jeho milenkou již od roku 2008. Policie ji po zátahu na základě odposlechů obvinila ze čtyř trestných činů: Zneužití vojenského zpravodajství, podplácení kvůli trafikám pro trojici poslanců, úniku informací z BIS a krácení daní - dostávala drahé dary, jako šperky či kabelky, které nezdanila. Nagyová strávila pět týdnů ve vazbě, odkud si ji odvezl Nečas.

Nyní

Dva měsíce po propuštění z vazby se vdala za Petra Nečase a stáhla se do ústraní. Začala se živit jako osobní koučka a založila si i internetové stránky, kde nabízela své služby; poté co na ně upozornila média, stránky zrušila. Před měsícem deník MF Dnes upozornil na to, že prodává luxusní zboží - ale v utajeném krámku, kam je nutné se dopředu objednat.

Ani jeden z případů, v nichž byla obviněna, zatím není uzavřen. V případě nepřiznaných darů jí finanční úřad před rokem vyměřil dodatečnou daň 706 tisíc korun. 

 

Právě se děje

před 57 minutami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy