Nagyová, Nečas, Rittig a další. Co dělají aktéři razie na Úřadu vlády tři roky poté

Marek Pokorný Radek Nohl Marek Pokorný, Radek Nohl
13. 6. 2016 9:40
Přesně tři roky poté, co Útvar pro odhalování organizovaného zločinu zatýkal na Úřadě vlády, stanula v pondělí znovu před soudem tehdejší ředitelka kabinetu (a milenka) premiéra Nečase Jana Nečasová (tehdy Nagyová). Soud se již podruhé začal zabývat tím, zda zneužila vojenskou rozvědku ke sledování tehdejší Nečasovy manželky Radky. První osvobozující verdikt totiž zrušil odvolací soud. Co vlastně dělají všichni aktéři kauzy, která vedla k pádu vlády?
Foto: Ludvík Hradilek

Jana Nečasová (Nagyová)

Tehdy

Pravá ruka a ředitelka kabinetu tehdejšího premiéra Petra Nečase, který tento měsíc přiznal před soudem, že byla jeho milenkou již od roku 2008. Policie ji po zátahu na základě odposlechů obvinila ze čtyř trestných činů: Zneužití vojenského zpravodajství, podplácení kvůli trafikám pro trojici poslanců, úniku informací z BIS a krácení daní - dostávala drahé dary, jako šperky či kabelky, které nezdanila. Nagyová strávila pět týdnů ve vazbě, odkud si ji odvezl Nečas.

Nyní

Dva měsíce po propuštění z vazby se vdala za Petra Nečase a stáhla se do ústraní. Začala se živit jako osobní koučka a založila si i internetové stránky, kde nabízela své služby; poté co na ně upozornila média, stránky zrušila. Před měsícem deník MF Dnes upozornil na to, že prodává luxusní zboží - ale v utajeném krámku, kam je nutné se dopředu objednat.

Ani jeden z případů, v nichž byla obviněna, zatím není uzavřen. V případě nepřiznaných darů jí finanční úřad před rokem vyměřil dodatečnou daň 706 tisíc korun. 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 3 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy