Nagyová, Nečas, Rittig a další. Co dělají aktéři razie na Úřadu vlády tři roky poté

Marek Pokorný Radek Nohl Marek Pokorný, Radek Nohl
13. 6. 2016 9:40
Přesně tři roky poté, co Útvar pro odhalování organizovaného zločinu zatýkal na Úřadě vlády, stanula v pondělí znovu před soudem tehdejší ředitelka kabinetu (a milenka) premiéra Nečase Jana Nečasová (tehdy Nagyová). Soud se již podruhé začal zabývat tím, zda zneužila vojenskou rozvědku ke sledování tehdejší Nečasovy manželky Radky. První osvobozující verdikt totiž zrušil odvolací soud. Co vlastně dělají všichni aktéři kauzy, která vedla k pádu vlády?
Foto: Ludvík Hradilek

Jana Nečasová (Nagyová)

Tehdy

Pravá ruka a ředitelka kabinetu tehdejšího premiéra Petra Nečase, který tento měsíc přiznal před soudem, že byla jeho milenkou již od roku 2008. Policie ji po zátahu na základě odposlechů obvinila ze čtyř trestných činů: Zneužití vojenského zpravodajství, podplácení kvůli trafikám pro trojici poslanců, úniku informací z BIS a krácení daní - dostávala drahé dary, jako šperky či kabelky, které nezdanila. Nagyová strávila pět týdnů ve vazbě, odkud si ji odvezl Nečas.

Nyní

Dva měsíce po propuštění z vazby se vdala za Petra Nečase a stáhla se do ústraní. Začala se živit jako osobní koučka a založila si i internetové stránky, kde nabízela své služby; poté co na ně upozornila média, stránky zrušila. Před měsícem deník MF Dnes upozornil na to, že prodává luxusní zboží - ale v utajeném krámku, kam je nutné se dopředu objednat.

Ani jeden z případů, v nichž byla obviněna, zatím není uzavřen. V případě nepřiznaných darů jí finanční úřad před rokem vyměřil dodatečnou daň 706 tisíc korun. 

 

Právě se děje

Další zprávy