Nagyová, Nečas, Rittig a další. Co dělají aktéři razie na Úřadu vlády tři roky poté

Přesně tři roky poté, co Útvar pro odhalování organizovaného zločinu zatýkal na Úřadě vlády, stanula v pondělí znovu před soudem tehdejší ředitelka kabinetu (a milenka) premiéra Nečase Jana Nečasová (tehdy Nagyová). Soud se již podruhé začal zabývat tím, zda zneužila vojenskou rozvědku ke sledování tehdejší Nečasovy manželky Radky. První osvobozující verdikt totiž zrušil odvolací soud. Co vlastně dělají všichni aktéři kauzy, která vedla k pádu vlády?
Foto: Ludvík Hradilek

Jana Nečasová (Nagyová)

Tehdy

Pravá ruka a ředitelka kabinetu tehdejšího premiéra Petra Nečase, který tento měsíc přiznal před soudem, že byla jeho milenkou již od roku 2008. Policie ji po zátahu na základě odposlechů obvinila ze čtyř trestných činů: Zneužití vojenského zpravodajství, podplácení kvůli trafikám pro trojici poslanců, úniku informací z BIS a krácení daní - dostávala drahé dary, jako šperky či kabelky, které nezdanila. Nagyová strávila pět týdnů ve vazbě, odkud si ji odvezl Nečas.

Nyní

Dva měsíce po propuštění z vazby se vdala za Petra Nečase a stáhla se do ústraní. Začala se živit jako osobní koučka a založila si i internetové stránky, kde nabízela své služby; poté co na ně upozornila média, stránky zrušila. Před měsícem deník MF Dnes upozornil na to, že prodává luxusní zboží - ale v utajeném krámku, kam je nutné se dopředu objednat.

Ani jeden z případů, v nichž byla obviněna, zatím není uzavřen. V případě nepřiznaných darů jí finanční úřad před rokem vyměřil dodatečnou daň 706 tisíc korun. 

 

Právě se děje

před 14 minutami

Kubová postoupila na plaveckém ME do semifinále znakařské padesátky

Simona Kubová postoupila na mistrovství Evropy v Budapešti do večerního semifinále znakařské padesátky. Devětadvacetiletá olympionička obsadila v dopoledních rozplavbách časem 28,30 sekundy dvanácté místo.

Těsně za postupem do semifinále zůstali na motýlkářské dvoustovce Ondřej Gemov a Adam Hlobeň. Gemov obsadil časem 1:58,19 devatenácté místo a je prvním náhradníkem, Hlobeň skončil na 21. místě (1:58,57).

Třetí český motýlkář Sebastian Luňák byl na dvoustovce devětadvacátý. Jan Micka obsadil v rozplavbě na 1500 metrů volný způsob výkonem 15:28,10 minuty 14. místo a na finálovou osmičku nestačil. Kristýna Horská skončila na prsařské stovce čtyřicátá.

před 48 minutami

Pietro Filipi je v konkurzu, česká módní společnost dluží asi 513 milionů korun

Městský soud v Praze rozhodl o prohlášení konkurzu na společnost Pietro Filipi. Věřitelům dluží asi 513 milionů korun, z toho je objem zajištěných pohledávek zhruba 49 milionů korun. V konkurzu je také společnost Pietro Filipi stores, která provozovala maloobchodní prodejny této české módní značky. V jejím případě výše pohledávek činí přibližně 182 milionů korun, většina je nezajištěných. Vyplývá to z dokumentů zveřejněných v insolvenčním rejstříku. Oděvní značka Pietro Filipi působila na českém trhu od roku 1993.

Insolvenční řízení s oběma společnostmi bylo zahájeno v únoru. Důvodem byla pandemie koronaviru a nucené uzavření obchodů. Kvůli nedostatku financí majitel firem Michal Mička nebyl schopen pokračovat v hledání investorů a případné reorganizaci společností. S pohledávkami ke společnosti Pietro Filipi se od začátku insolvenčního řízení přihlásilo 153 věřitelů, u Pietro Filipi stores jich je 52.

Zdroj: ČTK
Další zprávy