reklama
 
 

Na Znojemsku havarovala limuzína se Zaorálkem, utrpěl zranění hlavy. Z nemocnice ho již propustili

AKTUALIZOVÁNO 15. 9. 2017
U Lechovic na Znojemsku v pátek večer havarovalo auto s člověkem, který patří mezi osoby chráněné policií. Mluvčí policejního prezidia Petr Habenicht redakci Aktuálně.cz potvrdil, že jde o ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka. "Na místo jsme vyslali vrtulník letecké záchranné služby, který transportoval do nemocnice v Brně Bohunicích muže se středně těžkým zraněním," řekla mluvčí jihomoravské záchranné služby Hedvika Kropáčková.

Znojmo - Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek měl v pátek večer nehodu, po které byl převezen do nemocnice. Podle jihomoravského policejního mluvčího Pavla Švába došlo u Lechovic na Znojemsku k havárii s účastí chráněné osoby. O tom, že šlo o Zaorálka, jako první informoval server Novinky.cz. 

"Můžu potvrdit, že došlo k havárii s účastí chráněné osoby. Několik lidí bylo převezeno do nemocnice. Jednou z těchto osob byl ministr zahraničí," potvrdil Aktuálně.cz mluvčí policejního prezidia Petr Habenicht. Bližší podrobnosti o místě nehody nebo stavu ministra neměl. 

Informaci potvrdilo i ministerstvo zahraničí. Zaorálek byl po nehodě převezen do brněnské nemocnice, nicméně ještě večer byl z ní propuštěn. "Při nehodě utrpěl zranění hlavy, jeho zdravotní stav je nicméně dobrý. Z nemocnice byl již propuštěn do domácí péče. Okolnosti nehody v tuto chvíli vyšetřuje policie," stojí v prohlášení ministerstva zaslaném redakci Aktuálně.cz.

Podle Švába se u odbočky na Oleksovice srazila dvě auta, z nichž jedno převáželo člověka, který patří mezi osoby chráněné policií. Míru zavinění účastníků nehody policie zjišťuje. Nehoda se stala v podvečerních hodinách. Zaorálek měl do té doby na jižní Moravě celodenní předvolební program. Po 17:00 byl ještě na Znojemském historickém vinobraní.

Ministr zahraničí patří mezi představitele státu, o jejichž bezpečnost se policie stará. Dalšími chráněnými osobami jsou prezident republiky, předsedové obou komor Parlamentu, premiér a ministři vnitra, spravedlnosti a financí.

autoři: Domácí, ČTK | 15. 9. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama