Na zhoubné nádory se umírá méně

Na zhoubné nádory se umírá méně
do denního stacionáře ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze na Karlově náměstí
tam se podrobují cytostatické léčbě, která trvá i několik hodin.
Čekání s nitrožilní aplikací léčiv
tráví spánkem
Foto: Jan Langer
Jan Langer
26. 5. 2009 16:28

Počet úspěšně léčených pacientů s onkologickou diagnózou v Česku stoupá stejně jako počet zhoubných nádorů. Na rakovinu se však podle statistik umírá čím dál méně. Pravidelné docházení na chemoterapii může zhoubné bujení včas zastavit.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Slovenský soud rozdal za tragickou explozi z roku 2007 podmínky

Soud uznal dva bývalé manažery Vojenského opravárenského podniku (VOP) ve slovenských Novákách vinnými z obecného ohrožení v souvislosti s mohutnou explozí, ke které v areálu došlo v roce 2007. Dvojici uložil podmíněné tresty. Tragédie si tehdy vyžádala životy osmi lidí a více než tři desítky zraněných. Další dva obžalované soud podle slovenských médií zprostil obžaloby. Proti verdiktu okresního soudu v Prievidzi se lze odvolat.

Exploze ve VOP Nováky, kde se likvidovala munice, byla 2. března 2007 do té doby největší průmyslovou tragedií v novodobých dějinách Slovenska. Výbuch poničil budovy závodu a vzniklá tlaková vlna poškodila okna v okruhu několika kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 11 minutami

Severní Korea přivítala, že skončil Trumpův poradce Bolton

Hlavní severokorejský jaderný vyjednávač Kim Mjong-kil přivítal rezignaci bezpečnostního poradce Bílého domu Johna Boltona, který v minulosti kritizoval severokorejské vedení za porušování lidských práv a vyzýval ke změně režimu v KLDR. Bolton odešel z funkce na žádost amerického prezidenta Donalda Trumpa. Severokorejský vyjednávač ocenil také středeční Trumpovo vyjádření, že by při rozhovorech s KLDR mohl uplatnit "novou metodu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy