reklama
 
 

Brněnskou skautku z fotografie pozvali na světové fórum. Jako hlavní řečník chválila své vedoucí

9. 8. 2017 19:44
Skautka z Brna, která se proslavila fotografií, na které blokuje průchod neonacistů městem, byla pozvána jako hlavní řečnice na mezinárodní sraz skautů v Ázerbájdžánu. "Podobná pozvání jsou mimořádná," vzkazuje mluvčí českých skautů. Lucie Myslíková promluvila o aktivním občanství, dialogu generací a zapojení mladých lidí do společnosti.

Brno - "Skautka z fotografie" Lucie Myslíková promluvila na světovém fóru mladých skautů v Ázerbájdžánu. Vystoupila jako hlavní řečnice na téma aktivního občanství.

Šestnáctiletá dívka, skautským jménem Bobo, se ve světě proslavila fotografií z prvomájové demonstrace, na které s transparentem v ruce spolu se svými přáteli blokovala pochod neonacistů centrem Brna. Na sociálních sítích si této fotografie všimla nejen česká, ale i velká světová média.

Fórum pořádané Světovou organizací skautského hnutí (WOSM) potrvá do čtvrtka a jeho hlavním tématem je letos heslo "Dream… Believe… Act…" (Sni… Věř… Jednej…). Myslíková vystoupila v úterý dopoledne v bloku zaměřeném na aktivní občanství a působení mladých lidí ve společnosti. Mluvila o tom, proč se začala zabývat aktivismem a proč je podle ní důležitý, dále pak o dialogu mezi generacemi a potřebě aktivní role mladých lidí v utváření lepšího světa.

"Jako mladá jsem se nechala inspirovat svými vedoucími, kteří se aktivně zapojovali do společnosti. Byli pro mě jako hrdinové," řekla v proslovu Myslíková. Následná debata se dotkla i slavné fotografie, okolností jejího vzniku a rozhovoru s demonstrujícím neonacistou.

"Lucie byla jediným takto pozvaným řečníkem. Oslovili ji v reakci na známou fotografii, ale také proto, že se setrvale věnuje otázkám spolupráce mezi národy, environmentální udržitelnosti a dalším tématům, která vnímá jako palčivá. Podobná pozvání jsou velmi mimořádná," vyjádřila se k účasti české skautky na setkání mluvčí českých skautů Jitka Taussiková. Podle ohlasů z místa byl projev Lucie Myslíkové přijat s nadšením.

autor: Kateřina Chládková | 9. 8. 2017 19:44

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama