Na šumavské sjezdovce Špičák se vážně zranil šestnáctiletý mladík. Do nemocnice ho dopravil vrtulník

ČTK ČTK
26. 1. 2017 19:36
Šestnáctiletý mladík se ve čtvrtek vážně zranil na sjezdové trati na Špičáku u Železné Rudy. Vrtulník jej dopravil do plzeňské fakultní nemocnice. Stěžoval si na bolesti v oblasti bederní páteře, mohl však hýbat nohama i rukama, sdělil zasahující člen Horské služby Šumava Štěpán Pospíchal. Krátce před 16:00 ohlásili svědci nehodu s tím, že lyžař utrpěl těžký úraz páteře. "Byli jsme na místě během několika málo minut a zjistili jsme, že mezi lyžaři je také lékařka. S tou jsme provedli základní vyšetření zraněného a ona nám sdělila, že má zlomenou nohu ve stehně a příznaky otřesu mozku," uvedl Pospíchal. Mladík byl vzhledem k povaze poranění vrtulníkem transportován na traumacentrum.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy