Na Šumavě se přiostřuje: Rozbité okno, poškozené brzdy

Pavel Baroch, bar
31. 7. 2011 11:13
U Ptačího potoka pokračuje blokáda tamního lesa proti kácení
Foto: Ludvík Hradilek

Modrava - U Ptačího potoka v Národním parku Šumava pokračuje blokáda tamního lesa před dřevorubci, kteří v oblasti kácí kůrovcové smrky.

Situace se po více než 14 dnech protestů spíše vyhrocuje, což dokládají dva incidenty, které se staly blokádníkům v sobotu večer.

Nejprve Jaromíru Blákovi z Hnutí Duha někdo rozbil přední sklo auta a ucpal mu výfuk montážní pěnou. Pak majitel jiného vozidla zjistil, že má poškozené brzdy, protože nejspíš někdo upustil brzdovou kapalinu.

Mluvčí blokády Vratislav Vozník uvedl, že oba případy už aktivisté nahlásili policii, která je vyšetřuje.

"Podobné pokusy nás nevyvedou z míry, nenecháme se vyprovokovat, nebudeme reagovat stejně. A neodradí nás ani od blokády, ve které pokračujeme," řekl Aktuálně.cz Vozník.

Podle Vozníka se Na Ztraceném u Ptačího potoka dnes, v neděli, nekácí. Situaci monitoruje asi dvacet aktivistů, další jsou kvůli nepřízni počasí připraveni zapojit se do blokády v nedaleké Filipově Huti.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy