Na silnicích zemřelo v červenci 83 lidí, letos je to nejvíc

ČTK ČTK
Aktualizováno 1. 8. 2015 23:35
Nejtragičtějším dnem prvního prázdninového měsíce i celého roku byl 23. červenec, kdy při dopravních nehodách zemřelo dohromady deset lidí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Isifa/Thinkstock

Praha - Na českých silnicích zemřelo v červenci při nehodách podle předběžných údajů 83 lidí, což je nejvíc za uplynulých sedm měsíců a o devět více než loni v červenci. Jde o předběžný údaj, který ČTK sdělil ředitel dopravní policie Tomáš Lerch.

Podle Lercha řidiči v červenci mimo jiné podcenili velmi teplé a slunné počasí, při vedrech je podle něj potřeba předcházet únavě a dělat pravidelné přestávky.

Nejtragičtějším dnem prvního prázdninového měsíce i celého roku byl 23. červenec, kdy při dopravních nehodách zemřelo dohromady deset lidí. Poslední červencový den si vyžádal čtyři oběti.

Od začátku roku zemřelo následkem nehody podle dosavadních informací 346 lidí, stejně o sedm více než za stejné období minulého roku.

Červenec dlouhodobě patří v policejních statistikách k nejtragičtějším měsícům v roce. Za posledních dvacet let drží nechvalný primát červenec 2003, kdy zemřelo 159 lidí. O čtyři roky si nehody v tomto měsíci vyžádaly 120 lidských životů.

Zatím naposledy překročil počet obětí stovku v roce 2010 (101 mrtvých), od té doby zemřelo během července na silnicích 60 až 80 osob.

Jen čtyři dny bez úmrtí

V červenci byly jen čtyři dny, kdy si nehody nevyžádaly žádné oběti na životech.

Naopak čtvrtek 23. července je s deseti oběťmi na životech zatím nejhorším dnem na českých silnicích. Šest lidí se nevrátilo z cest v pátek 17. července.

Poslední červencové smrtelné havárie se v pátek staly na Kutnohorsku, Mělnicku, Frýdecko-Místecku a Pardubicku.

Počet obětí dopravních nehod za posledních sedm měsíců:

měsíc mrtví
leden 34
únor 38
březen 45
duben 43
květen 51
červen 52
červenec 80
 

Právě se děje

Další zprávy