Na silnici z Českých Budějovic do Rakouska se sesunula půda, cesta je neprůjezdná

ČTK ČTK
26. 5. 2020 18:15
Silnice I/3 z Českých Budějovic k hranicím s Rakouskem je v Netřebicích na Českokrumlovsku neprůjezdná. U mostu, který tam silničáři opravují, se utrhl kus krajnice a sesunula se tam půda, řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl. Stalo se to, když stavbou projížděl kamion. Objížďky vedou přes Český Krumlov. Nikomu se nic nestalo.
Most, který opravují silničáři se zbortil.
Most, který opravují silničáři se zbortil. | Foto: ČTK

Policejní mluvčí původně uvedl, že se most zbortil, Rýdl to později vyvrátil. Uvedl, že stavbou s dopravními omezeními projížděl kamion, jeho řidič najel příliš na kraj a utrhl krajnici. "Nevedlo to ani k nehodě kamionu, ani k dramatické situaci. Nicméně při kontrolním dnu stavby se vedení stavby rozhodlo dočasně uzavřít provoz, krajnici sanovat a poté opět provoz obnovit," řekl Rýdl.

Silničáři most podle policie tři týdny opravovali. Mohla po něm jezdit nákladní auta nad 3,5 tuny. "Došlo k sesuvu půdy, geolog zakázal průjezd všech vozidel," řekl krajský policejní mluvčí Milan Bajcura. Silnice je neprůjezdná pro všechna auta. Délku uzavírky Rýdl nestanovil. "Upřesníme to. Není to nadlouho. Je nám jasné, že je to zatížená trasa," řekl Rýdl.

Objížďka vede ve směru na České Budějovice přes Kaplici a Český Krumlov po silnici I/39. Auta jedoucí od Budějovic pojedou přes Kamenný Újezd do Českého Krumlova, tam po Objížďkové ulici a kolem autobusového nádraží, dál přes Zubčice až ke Kaplici, uvedl Bajcura.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Ivanka Trumpová mohla podporou firmy porušit etická pravidla, na twitteru propagovala plechovku fazolí

Dcera a poradkyně amerického prezidenta Donalda Trumpa Ivanka možná porušila vládní etická pravidla podporou potravinářské firmy Goya Foods. Uvedla to agentura Reuters. V úterý se totiž na twitteru objevila fotografie, jak Trumpová drží plechovku fazolí od této firmy. Text k tomu hlásí: "Je to Goya, tak to musí být dobré". Trumpová svým postojem reagovala na výzvy k bojkotu firmy, jejíž ředitel je prezidentovým příznivcem.

Trumpová později svůj tweet ještě doplnila španělskou verzí textu. Goya Foods je americká firma, která dodává potraviny z latinskoamerických zemí. Její ředitel Robert Unanue se minulý týden objevil vedle Trumpa v Bílém domě, kam přijel podepsat dekret o sestavení poradního panelu, jehož úkolem bude podnítit blaho hispánské komunity.

"Nám všem bylo opravdu požehnáno, když máme vůdce, jako je prezident Donald Trump," řekl Unanue. Na twitteru pak pod hesly #Goyaway a #BoycottGoya začala kampaň vyzývající k bojkotu firmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy