Na severu Čech zemřelo na silnicích více lidí než vloni

rg
11. 9. 2007 14:20
Dopravních nehod ubývá, ale ne těch závažných
Foto: Ludvík Hradilek

Severní Čechy - Za období leden - srpen se v severních Čechách událo 13 062 dopravních nehod. To je v porovnání s loňskem téměř o tisíc případů méně, avšak bilance následků jsou naopak horší.

Mrtvých na zdejších silnicích bylo o osm více a počet těžce zraněných narostl o čtyřicet pět jedinců. Nárůst byl i v počtu nehod způsobených řidiči pod vlivem alkoholu.

Z tří set třiceti dvou případů, kdy došlo ke srážce s chodcem, jich 132 způsobili samotní chodci. K většině kolizí (9495 z celkového počtu) došlo přímo v obcích.

Čtěte dále:

 

Právě se děje

před 56 minutami

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy